Infostart.hu
eur:
356.17
usd:
308.24
bux:
131931.29
2026. június 10. szerda Gréta, Margit

Az állami vagyont védenék a civilek

Gyűlést szervez a nemzeti vagyon megmentéséért három civilszervezet. A kezdeményezők budapesti tájékoztatóján Bencze Izabella, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság volt vezérigazgató-helyettese, a mozgalom egyik elindítója azzal indokolta a találkozó megszervezését, hogy az állami vagyonról szóló törvény lehetőséget ad a további privatizációkra.

A szakember azt mondta: a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. politikai befolyás alatt áll, így az állami vagyon sorsát pénzügy-politikai érdekek határozzák meg.

Bencze Izabella, az Állami Számvevőszék jelentésére hivatkozva felháborítónak nevezte, hogy a vagyonkezelőnek nincs mérlege és elfogadott vagyongazdálkodási stratégiája sem.

Az Olimpiai parkba meghirdetett találkozót az Élőlánc Magyarországért Mozgalom, a Professzorok Batthyány Köre, az Összefogás a Magyar Lóversenyzés Jövőjéért Egyesület, valamint 62 magánember - köztük több fideszes parlamenti képviselő - kezdeményezte.

Címlapról ajánljuk
Korrupció, vagyonnyilatkozatok, kekvák, egyetemek – pontosan mi van a hatalmas korrupcióellenes tövénycsomagban? Itt vannak a részletek

Korrupció, vagyonnyilatkozatok, kekvák, egyetemek – pontosan mi van a hatalmas korrupcióellenes tövénycsomagban? Itt vannak a részletek

Hogy Magyarország hozzáférhessen az uniós pénzekhez, hatalmas, 110 oldalas törvényjavaslat-csomagot nyújtott be a kormány az Országgyűlésnek. Magyar Péter miniszterelnök hangsúlyozta: csak korrupcióellenes intézkedések és az egyetemi autonómia visszaadása van benne – nem volt szó se migrációról, se Ukrajnáról, se genderről és más ideológiai kérdésekről, az EU nem támasztott semmilyen más feltételt a 6000 milliárd forintnyi EU-pénzhez. Itt vannak a részletek, hogy mi is van a törvénycsomagban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.10. szerda, 18:00
Gál Katalin
a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete elnök-igazgatója
Három éve nem volt ekkora az infláció az USA-ban

Három éve nem volt ekkora az infláció az USA-ban

Nagyot nőtt az amerikai infláció májusban, amiért elsősorban az energiaárak emelkedése volt felelős. Meglepetésre a maginfláció csak kismértékben emelkedett, mivel több tétel is havi alapon negatív csökkenést mutatott. Amíg a maginflációban nem látszódnak erős jelei annak, hogy az infláció a szolgáltatószektorba is begyűrűzik, addig a Fed megpróbálhat áttekinteni rajta, vagy legalábbis időt hagyni magának, amíg egyértelműbb jeleket nem lát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×