Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
300.68
bux:
134545.2
2026. május 9. szombat Gergely

Már gázolajat is tankolhatunk 300 forintnál olcsóbban

Az elmúlt egy hónap alatt átlagosan 23 forinttal lett olcsóbb a gázolaj a hazai töltőállomásokon - mondta a holtankoljak.hu munkatársa. Vultúr Csaba hozzátette: az eheti árváltozás után egy olyan kút van, ahol 300 forintnál kevesebbért kapható a gázolaj litere.

A www.holtankoljak.hu munkatársa az InfoRádiónak elmondta: két forinttal csökkent a gázolaj ára, ami már az ötödik árcsökkenést jelenti. Öt hét alatt a gázolaj litere 23, a benziné pedig 15 forinttal csökkent - tette hozzá.

Vultúr Csaba elmondta azt is: a honlap adatbázisa alapján mindössze egy, Budapesten található benzinkútnál lehet 300 forintnál olcsóbban, egész pontosan 299 forintért gázolajat tankolni. Mintegy 15-20 olyan töltőállomás van, ahol 301-302 forint körüli a gázolaj ára.

A gázolaj átlagára országosan 312 forint, a legdrágább helyen 324 forintot kérnek el egy literért.

A benzin ára nem változott a múlt hét óta, így maradt a 300 forintos átlagár.

Vultúr Csaba közölte azt is: legolcsóbban 289 forintért lehet benzint tankolni egy szombathelyi kúton, a legmagasabb benzinár pedig 310 forint.

Hanganyag: Panulin Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Így nézett ki az új parlamenti ciklus ünnepélyes nyitónapja
Fanfártól a táncig

Így nézett ki az új parlamenti ciklus ünnepélyes nyitónapja

Hatalmas tömeg előtt ért véget a Kossuth téren Magyar Péter első miniszterelnöki napja, a hivatalba lépő kormányfő kemény szavakkal kelt ki Sulyok Tamás államfői működése ellen, Forsthoffer Ágnes házelnökként az övétől eltérő fellépéssel kezdte meg házelnöki munkáját. Megalakultak a parlamenti frakciók is, a kormány viszont most még nem lépett hivatalba, így érdekes helyzet állt elő, aminek egy pikáns magánéleti szála is van.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Megalakult az új Országgyűlés: Magyar Péter az új miniszterelnök, kedden folytatódik a munka

Megalakult az új Országgyűlés: Magyar Péter az új miniszterelnök, kedden folytatódik a munka

Különleges időpontban, ma várható az új parlament alakuló ülése, ahol az április 12-i választások eredményeként soha nem látott kétharmados többséggel (141 fővel) rendelkezik a Magyar Péter vezette Tisza Párt. Folyamatosan frissülő tudósításunkban a helyszínről jelentkezünk és számolunk be az Országházban és azon kívül zajló eseményekről. Az ülés délelőtti szakaszában a képviselők és miniszterjelöltek többször is nyilatkoztak a sajtónak, ez alapján már most ki lehet jelenteni: nagyon komoly tempójú törvényalkotás fog zajlani a következő hetekben, hónapokban. Egyszerre kell több fajsúlyos kérdésben is döntést hoznia a kormánynak, majd a parlamentnek. Délután már Magyar Péter lehet az ország új miniszterelnöke, aki két beszéddel is készül megválasztása alkalmából.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×