Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 8. szombat László

Sztrájkkal fenyegetik a rózsaszín óriást

Újabb sztrájkkal fenyegette meg a Deutsche Telekomot a második legnagyobb német szakszervezeti szövetség, a ver.di.

A ver.di felhívására csütörtökön egynapos figyelmeztető sztrájkot tartott a Deutsche Telekom közel nyolcezer dolgozója, a szakszervezet ugyanis nem kapott a cégtől semmilyen ígéretet arra, hogy a nagyjából 50.000 belső munkahely kiszervezése külső cégekbe nem jár majd elbocsátásokkal.

A rózsaszín óriás vezérigazgatója, René Obermann vezényli le azt az átalakítást, amelynek célja, hogy csoportszinten évi 900 millió eurós megtakarítást érjenek el. Ennek részeként átszerveznek bizonyos üzletrészeket, ahonnan a dolgozók átkerülnének egy új egységhez, a T-Servicehez, ahol munkaidejük a mostani heti 34 óráról 38 órára nőne, a műszaki alkalmazottak kezdő fizetését pedig 34 ezer euróról 20 ezer euróra csökkentenék.

A Deutsche Telekom az előfizetők számának csökkenése miatt 2005-2006-ban összesen 30 ezer dolgozóját bocsátotta el. Bár a csoport árbevétele tavaly közel 2 milliárd euróval 61,5 milliárdra nőtt, nyeresége a 2005-ös 6 milliárd euróról 3,6 milliárd euróra esett vissza.

A szakszervezeti vezetők hétfőn folytatják a tárgyalásokat a Deutsche Telekom vezetőivel. A távközlési óriás azonban akkor is végig akarja vinni az átszervezést, ha nem sikerül megegyezni a munkavállalókkal.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×