Infostart.hu
eur:
382.86
usd:
326.28
bux:
109213.64
2025. december 12. péntek Gabriella

Más a magyar meleg, mint a román?

Míg Magyarországon a nagy melegre való tekintettel több hétvégén is feloldották már a kamionforgalom tilalmát, Romániában szintén a nagy melegre való tekintettel minden nap déltől este hat óráig tilos a hét és fél tonnánál nehezebb járművek közlekedése.

A román út- és autópálya vállalat diszpécsere az InfoRádiónak elmondta: a meteorológiai hivataltól néhány napja riasztották őket.

"Úgynevezett sárga riasztást kaptunk, hogy a hőmérséklet 30-36 fok is lehet, ez pedig azzal a veszéllyel jár, hogy az utak esetleg nem bírják a nagy terhelést" - közölte Claudiu Balan.

Arra a kérdésre, hogy a tilalom időpontjában Romániába lépő kamionokkal mi történik, a diszpécser elmondta, hogy azoknak a legközelebbi parkolóban kell kivárniuk az este hat órát, amikor továbbmehetnek.

A diszpécser arra is felhívta a figyelmet, hogy a tilalmat megszegők komoly büntetésre számíthatnak. A büntetés ugyanis 30 millió lej, vagyis nagyjából ezer euró, mondta Claudiu Balan.

A mostani hétvégén Magyarországon is kamionstop van

Közben a magyar közlekedési miniszter a mostani hétvégére nem függesztette fel az érvényben lévő kamionforgalom-korlátozást.

A Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete a rendkívül meleg időjárás miatt kérte Kóka Jánost a korlátozás feloldására közlekedésbiztonsági és egészségvédelmi okokból.

A korlátozás értelmében szombat reggel 8 órától vasárnap este 10 óráig az éppen úton lévő kamionsofőröknek az autópályák melletti legközelebbi parkolókban kell tartózkodniuk.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Ukrán elnök: karácsonyig kaptunk időt Washingtontól

Az ukrajnai háború befejezéséről szóló megállapodás kidolgozására nem volt konkrét, ultimátumjellegű határidő, de az Egyesült Államok szeretné még karácsony előtt teljes mértékben tisztázni a megállapodás állását - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön Kijevben újságírókkal.
VIDEÓ
Újabb rekordok dőltek az amerikai tőzsdéken

Újabb rekordok dőltek az amerikai tőzsdéken

Eleinte bizonytalan hangulat uralkodott ma Európa tőzsdéin, két ellentétes erő hatott és hat ma a piacokra: egyrészt tegnap az amerikai jegybank kamatot vágott és további kamatcsökkentéseket jelzett előre, ami javította a befektetői hangulatot, de ezt követően rontotta a képet, hogy az Oracle a vártnál gyengébb negyedéves számokat tett közzé, ami miatt újra előkerültek a mesterséges intelligencia buborék kipukkanásával kapcsolatos félelmek. A nap végére azonban már felfelé vették az irányt a tőzsdék, ez alól nem kivétel a hazai piac sem: a BUX nagyot emelkedett elsősorban a ralizó OTP-nek köszönhetően, miután több magas célár is jött a bankpapírra. Az amerikai tőzsdéken alapvetően pozitív volt a hangulat: az S&P 500 és a Dow Jones rekordmagasan zártak, a Nasdaqot viszont lehúzta az Oracle vártnál gyengébb gyorsjelentése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×