Infostart.hu
eur:
358.78
usd:
305.27
bux:
136345.15
2026. május 6. szerda Frida, Ivett

Lefejezték az APEH-et

Felmentette a pénzügyminiszter az APEH két elnökhelyettesét. Az adóhivatalnak a jövőben csak egy helyettes vezetője lesz, létrehozzák viszont az APEH-akadémiát.

Veres János pénzügyminiszter szerdán az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal vezetőinek értekezletén jelentette be, hogy július 15-i hatállyal felmenti a hivatal két elnökhelyettesét, Vámosi-Nagy Szabolcsot és Futó Ivánt, valamint az egyik elnökhelyettesi posztot megszünteti.

A pénzügyminiszter döntött arról is, hogy a megüresedett elnökhelyettesi posztot a jövőben Varga Lászlóné, az APEH Győr-Moson-Sopron megyei igazgatója tölti be.

Az eltávolított Vámosi-Nagy Szabolcs az adóhivatal Oktatási Igazgatóságának vezetését veszi át. Feladata az lesz, hogy alkalmassá tegye a szervezetet a jelentősen növekvő oktatási igények kielégítésére, APEH akadémia szerepkör betöltésére.

Az informatika vezetését a továbbiakban igazgatói beosztásban Polgár Péter, a Dél-budapesti Igazgatóság igazgatója látja el.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Visszaadható-e a látás? Szemátültetés még nincs, de a génsebészet nagyon fejlődik

Visszaadható-e a látás? Szemátültetés még nincs, de a génsebészet nagyon fejlődik

Az orvostudomány már sok szervünk átültetésére képes, a szemet azonban egyelőre nem tudják átültetni, viszont magyar kutatók is dolgoznak olyan génsebészeti fejlesztéseken, amelyek millióknak adhatják vissza a látás vagy az életlátás képességét. Erről Nagy Zoltán Zsolt Széchenyi-díjas szemész professzor, a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának igazgatója beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában.

Május 9. az új ciklus kezdőnapja – itt a teljes menetrend, máris van egy kifogás

Szombaton alakul meg az új Országgyűlés, kétharmados többségében tiszás politikusokkal, jelentős kisebbségbe szorult Fidesz- és KDNP-frakciókkal, valamint egy 6 fős Mi Hazánk-frakcióval. Közzétették a parlamenti napirendi javaslatot is.
inforadio
ARÉNA
2026.05.06. szerda, 18:00
Pósfai Mihály
Széchenyi-díjas geológus, az MTA új elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×