Infostart.hu
eur:
364.47
usd:
315.71
bux:
146688.57
2026. augusztus 3. hétfő Hermina

Tovább esett a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 368 pontos csökkenéssel 21.986 ponton zárt, ez 1,65 százalékos gyengülést jelent.

Miró József, az Erste Befektetési Rt. elemzője az InfoRádióban elmondta: a piacot egész héten a kamatfélelmek határozták meg, különösen az Európai Központi Bank kamatemelése után.

Ez nagyban hozzájárult a vezető részvények gyengüléséhez - tette hozzá.

A Mol 560 forinttal, 20.605 forintra esett, az OTP-részvények árfolyama 88 forinttal, 7.465 forintra gyengült. A Richter 655 forinttal, 40.500 forintra esett, a Magyar Telekom árfolyama pedig 10 forinttal, 980 forintra csökkent.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Energiakrízis: hamarosan teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű

Energiakrízis: hamarosan teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű

Vasárnap tovább fokozódik a hőség Magyarországon, a csúcshőmérséklet több helyen megközelítheti a 40 fokot. Paksnál reggel mínusz 133 centiméterre süllyedt a Duna, éjszaka pedig leállították a 4. blokk még működő turbinagenerátorát, így az atomerőműben már csak a 2. blokk termel, az is 50 százalékos teljesítménnyel. Az ország ezzel a teljes paksi leállás küszöbére került, miközben a következő napokban tovább nőhet az áramigény és fokozódhat a vízhiány. Cikkünk folyamatosan frissül a hőségkrízis és az energiaellátási helyzet legfontosabb fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×