Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
300.68
bux:
134545.2
2026. május 9. szombat Gergely

Száguld az építőipar

Az építőipari termelés 16,6 százalékkal emelkedett 2005-ben az egy évvel korábbihoz képest - tette közzé a Központi Statisztikai Hivatal. A korábbi két év teljesítményéhez képest ez jelentős növekedést jelent.

A tavalyi eredményt elsősorban a legnagyobb építőipari ágazat, a szerkezetkész épületek és egyéb építmények építésének több mint 23 százalékos bővülése hozta - mondta az InfoRádiónak Sindele Miklós, a KSH iparstatisztikai osztályának főosztály-vezetője.

A szakember szerint a jó eredményhez nagymértékben hozzájárult az út- és autópálya-építések dinamikus növekedése, ami a legnagyobb tételt jelentette a 21,4 százalékos bővülést elérő egyéb építmények között.

Az építőipari vállalkozások tavaly csaknem 6 százalékkal kisebb volumenű új szerződést kötöttek, mint az előző évben.

Sindele Miklós szerint ennek az az oka, hogy 2004-ben nagyon jelentős volt a szerződések növekedése, így magas volt a bázis.

Az építőiparban 2005 utolsó negyedévében felgyorsult az árnövekedés: decemberben már 5,5 százalék volt az építőipari árindex az előző év azonos időszakához viszonyítva.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ukrajna: tűzszünetet jelentett be Donald Trump, Volodimir Zelenszkij is megszólalt

Ukrajna: tűzszünetet jelentett be Donald Trump, Volodimir Zelenszkij is megszólalt

Szombattól kezdődően háromnapos tűzszünetet jelentett be Ukrajna és Oroszország között Donald Trump amerikai elnök Washingtonban pénteken. Bejelentette azt is, hogy a fegyvernyugváshoz kapcsolódva a két ország ezer-ezer hadifoglyot is kicserél. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteken a Telegram üzenetküldő alkalmazásban megerősítette az amerikai elnök által bejelentett megállapodást az ukrán-orosz tűzszünetről és a fogolycseréről.

A brit kormánypárt súlyos vereséget szenvedett az angliai, walesi és skóciai választásokon

A kormányzó brit Munkáspárt a péntek estig ismertté vált adatok szerint súlyos vereséget szenvedett az előző nap tartott angliai tanácsi, illetve skóciai és walesi parlamenti választásokon, amelyek a Nigel Farage vezette radikális EU- és bevándorlásellenes Reform UK párt jelentős előretörését eredményezték.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×