Infostart.hu
eur:
388.07
usd:
331.31
bux:
0
2025. december 19. péntek Viola

Előkelő helyen az illegális DVD-k piacán

Magyarországon csak minden ötödik DVD-t szerzik be legálisan az emberek. A Warner Home Video ezért jelentősen csökkentette az általa forgalmazott filmek árát. Stern Gábor, a cég marketing igazgatója szerint a magyar emberekben nem tudatosult még, hogy a kalóz DVD-k vásárlása bűncselekmény.

Az DVD lejátszók száma rohamosan nőtt az elmúlt években, tavaly év végére, már a háztartások 40 százalékában, azaz több mint 1 millió lakásban volt ilyen készülék. A vásárolt filmek mennyisége viszont nem követi ezt a növekedést - mondta az InfoRádióban Stern Gábor.

A magyar családok évente 5-6 filmet vásárolnak legálisan. Legalább négyszer ennyit pedig illegálisan szereznek be. Ezzel több 10 milliárd forintos kárt okoznak a forgalmazóknak.

Stern Gábor szerint ez nem azért van így, mert a DVD-k túl drágák, mert a nyugat-európai árakhoz képest eddig is olcsók voltak a hazai lemezek. Õ úgy látta: az emberek még mindig nem érzik át, hogy lopást követnek el, ha kalózmásolatot vásárolnak.

Az élen Franciaország

Az amerikai szerzői jogvédő szervezet felmérése szerint a magyarországi kalózmásolás 102 millió dolláros kárt okoz az Egyesült Államoknak.

A veszteséget okozók ranglistáján így hazánk a 4. helyen áll, Franciaország, Spanyolország és Nagy-Britannia mögött. A listán előkelő helyen van Lengyelország, Görögország és Olaszország is.

A szervezet az erről szóló jelentését elküldi az Egyesült Államok hatóságainak és a befektetői szervezeteknek, ezzel pedig kedvezőtlen kép alakulhat ki Magyarországról. Ez főleg a hi-tech befektetéseket hátráltathatja.

A tengerentúliak a jövőben Oroszországra fordítják a legnagyobb figyelmet, itt ugyanis a DVD-k 81 százaléka, a szoftvereknek pedig a 85 százaléka volt illegális.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Raklapmáglyák, térdig érő krumpli és zeller – apokaliptikus állapotokat hagytak maguk után a céljukat elérő gazdák Brüsszelben
Helyszíni képes tudósítás

Raklapmáglyák, térdig érő krumpli és zeller – apokaliptikus állapotokat hagytak maguk után a céljukat elérő gazdák Brüsszelben

Nem köt az Európai Unió szabadkereskedelmi megállapodást Dél-Amerikával, ezt a célt a gazdák elérték, de Brüsszel városa nagy árat fizetett ennek kikényszerítéséért, a belga fővárosban megbénult a közlekedés, buszok rekedtek a traktorok közé, csak gyalogosan és kerékpárral lehet közlekedni. A csúcson kiderült, miből gondolja az EU visszafizethetőnek azt a kölcsönt, amelyet most Ukrajnának ad. Helyszíni tudósítás.

Fenyőfaválasztás körüli mizériák – számos tévhitet cáfol az ökológus

A HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont kutatója szerint érdemes alternatív karácsonyfa-megoldásokban is gondolkodni, de ha valaki élő fenyőt vásárol, akkor lehetőség szerint Magyarországon termesztett, ne túl nagyméretű fenyőt válasszon, amit az ünnepek után komposztálhat. Aszalós Réka az InfoRádióban elmondta: a műfenyők nagyrészt PVC-ből készülnek, ami nem lebomló műanyag, így egy idő után a műfenyő olyan hulladék lesz, ami szennyezi a környezetet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×