Infostart.hu
eur:
382.85
usd:
326.21
bux:
109213.64
2025. december 12. péntek Gabriella
Nyitókép: Pixabay

Fagyos éjszakák után melegedő nappalok, a végén egy csavarral - időjárás a hosszú hétvégén

Tőlünk északra, északkeletre anticiklon található, ennek peremén egészen hétfőig száraz, de lassanként enyhébb levegő érkezik fölénk. Persze majd március 15-én változik meg a helyzet - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Szombaton túlnyomóan derült, napos, száraz idő várható, legfeljebb átmenetileg lehet kevés fátyolfelhő az égen. A délkeleti, keleti szelet az Észak-Dunántúlon időnként élénk, Sopron környékén esetleg erős lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6, 7 fok körül valószínű. (Gergely napjához egyébként a népi időjóslásban az a mondás tartozik, hogy ha Gergely megrázza szakállát március 12-én, még áprilisban is hó lesz. Erre most, úgy tűnik, nem kell számítani.)

Vasárnap felhőtlen, derült, száraz idő várható. Az Észak-Dunántúlon kísérhetik élénk lökések a délies szelet. Hajnalban általában -12 és -7 fok közötti értékeket mérhetünk, de a fagyzugokban ennél több fokkal hidegebb is lehet. Kora délután 9, 10 fok körül alakul a hőmérséklet.

Hétfőn derült, napos, száraz időre van kilátás. A déli, délkeleti szelet a Kisalföldön időnként élénk lökések kísérhetik. Hajnalban általában -8, -2 fok valószínű, de a fagyzugokban alacsonyabb értékek is előfordulhatnak. A hőmérséklet csúcsértéke 10 és 15 fok között várható.

Kedden, március 15-én a korábbi napokhoz hasonló időjárás várható, de délutántól-estétől felhősödés kezdődik és eső is érkezhet a jelenlegi előrejelzések szerint.

Címlapról ajánljuk

Ukrán elnök: karácsonyig kaptunk időt Washingtontól

Az ukrajnai háború befejezéséről szóló megállapodás kidolgozására nem volt konkrét, ultimátumjellegű határidő, de az Egyesült Államok szeretné még karácsony előtt teljes mértékben tisztázni a megállapodás állását - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön Kijevben újságírókkal.
VIDEÓ
Újabb rekordok dőltek az amerikai tőzsdéken

Újabb rekordok dőltek az amerikai tőzsdéken

Eleinte bizonytalan hangulat uralkodott ma Európa tőzsdéin, két ellentétes erő hatott és hat ma a piacokra: egyrészt tegnap az amerikai jegybank kamatot vágott és további kamatcsökkentéseket jelzett előre, ami javította a befektetői hangulatot, de ezt követően rontotta a képet, hogy az Oracle a vártnál gyengébb negyedéves számokat tett közzé, ami miatt újra előkerültek a mesterséges intelligencia buborék kipukkanásával kapcsolatos félelmek. A nap végére azonban már felfelé vették az irányt a tőzsdék, ez alól nem kivétel a hazai piac sem: a BUX nagyot emelkedett elsősorban a ralizó OTP-nek köszönhetően, miután több magas célár is jött a bankpapírra. Az amerikai tőzsdéken alapvetően pozitív volt a hangulat: az S&P 500 és a Dow Jones rekordmagasan zártak, a Nasdaqot viszont lehúzta az Oracle vártnál gyengébb gyorsjelentése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×