Infostart.hu
eur:
376.77
usd:
316.42
bux:
129854.13
2026. február 10. kedd Elvira
Nyitókép: Pixabay

Nagy zivatarok jönnek, az ország kétharmadára kiadták a riasztást

Az ország délnyugati megyéit leszámítva zápor, zivatar bármely napszakban, több helyen, illetve több alkalommal is kialakulhat.

Pénteken az Északi-középhegység és Észak-Alföld tágabb környezetében az északkeleti, másutt a nyugatias szél megélénkül. Intenzívebb záporok, zivatarok környezetében erős vagy viharos széllökések is előfordulhatnak.

Hajnalra 10 és 17 fok közé hűl le levegő, napközben 24 és 29 fok között lesz a hőmérséklet.
  • Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére a heves zivatarok és a felhőszakadás veszélye miatt is másodfokú figyelmeztetést adtak ki.
  • Emellett a zivatarveszély miatt elsőfokú figyelmeztetést adtak ki Budapestre, Pest, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom és Nógrád megyére.
  • Budapestre, Pest, Békés, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok és Nógrád megyére a felhőszakadás miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést.

Szombaton a többórás napsütés mellett erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés. Főleg délutántól várható többfelé helyi zápor, zivatar, helyenként felhőszakadással, jégesővel. Zivatarok környezetében átmenetileg erős, viharos széllökések is lehetnek.

A minimumhőmérséklet 14-19, a maximumhőmérséklet 26-31 fok között alakul.

Vasárnap az erőteljes gomolyfelhő-képződés hatására egyre inkább összefüggő felhőtakaró alakulhat ki. Sokfelé várható zápor, zivatar. A nap bármely szakában kialakulhat csapadék. Zivatarban erős, esetleg viharos lökések is előfordulhatnak. A legalacsonyabb hőmérséklet 15-20, a legmagasabb hőmérséklet többnyire 22-28 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Címlapról ajánljuk
Szakértő a magyar videojáték-fejlesztő cég támogatásáról: a tehetség megvan, meglátjuk, a pénz mire lesz elég

Szakértő a magyar videojáték-fejlesztő cég támogatásáról: a tehetség megvan, meglátjuk, a pénz mire lesz elég

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint ezen a téren is a globális élmezőnybe törünk, ezért a kormány 1,5 milliárd forintos támogatást adott egy magyar videojáték-fejlesztő cég 4,5 milliárdos beruházásához. Az InfoRádiónak nyilatkozó szakértő szerint tehetségből van elég egy világsikerű magyar videójáték megalkotásához, az viszont kétséges, hogy 4,5 milliárd forint elég-e rá.

Orbán Viktor Szekszárdon folytatta az országjárást, és a térség polgármestereivel is tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök Lázár János építési és közlekedési miniszter társaságában Szekszárd térségének polgármestereivel tárgyalt, majd fórumot tartott: esti posztja szerint „Szekszárdon tudják: a Fidesz a biztos választás. Hétfő este annyian voltunk, hogy a végén már csak cipőkanállal lehetett beférni.”
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
Emelkedik a Nasdaq és az amerikai technológiai cégek

Emelkedik a Nasdaq és az amerikai technológiai cégek

Csúcson zártak az európai részvénypiacok és szárnyal a Nasdaq, ahogy a múlt heti mélyrepülés után újra emelkednek a technológiai vállalatok részvényei. A befektetői hangulatot ezen kívül elsősorban a negyedik negyedéves gyorsjelentési szezon friss számai és az amerikai kamatpálya alakulásával kapcsolatos várakozások határozzák meg. A magyar tőzsdén szintén új történelmi csúcsra került a Richter részvénye.  Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×