Infostart.hu
eur:
354.19
usd:
310.57
bux:
138569.69
2026. június 23. kedd Zoltán
Nyitókép: Pixabay

Hullámzó frontzóna okoz nagy eltéréseket az ország időjárásában

A Szervác vezette hideg légtömeg éjszaka már aratott egy nagy győzelmet, megdöntve a szerdai napra vonatkozó hidegfrontot, de a háború csak a következő napokban dől el.

Csütörtökön napközben folytatódik a jelentős hőmérsékleti kontraszt, köszönhetően a hullámzó frontzónának, amely a Kárpát-medence felett húzódik, ám idővel egyre inkább a hidegfronti szakasza fog érvényesülni. A dél-alföldi maximumok 28-29 Celsius körül alakulhatnak a délutáni órákban, miközben északon lehetséges, hogy csak 17-18 fokig melegszik az idő. Több órás napsütés valószínű, csak helyenként várható záporeső.

A késő délutáni, esti óráktól egy nyugat–kelet tengely mentén megnövekszik a felhőzet, így egyre többfelé várható csapadék. A nedves zóna az éjszaka folyamán fokozatosan észak irányába fog áttevődni – hangzik el az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzésében.

Miközben az Alföldön még kezdetben délnyugati-nyugati irányú széllökések várhatók, az Észak-Dunántúlon a az északnyugati szél fog dominálni. A nap második felében egyre inkább az észak-északkeleti irányú szél, széllökések lehetnek a jellemzők.

Az említett hullámzó frontzóna alakítja majd a pénteki nap időjárását is, azonban a csapadásos időjárás egyre inkább az északi területekre fog korlátozódni, míg délen várhatóan száraz marad az idő. Szombaton várhatóan kiegyenlítődik a hőmérsékleti különbség, 17 és 24 fok között fog alakulni a maximum.

Címlapról ajánljuk
Vagyonnyilatkozatok szigorítása, kekvák megszüntetése – elfogadta az Országgyűlés a korrupcióellenes törvénycsomagot

Vagyonnyilatkozatok szigorítása, kekvák megszüntetése – elfogadta az Országgyűlés a korrupcióellenes törvénycsomagot

Elfogadta az Országgyűlés az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló törvényjavaslatot, hogy Magyarország hozzáférjen a rendelkezésre álló uniós forrásokhoz. A 110 oldalas csomag része a kekvák megszüntetése, a vagyonnyilatkozatok és a Btk. szigorítása, az Integritás Hatóság megerősítése és a magántőkealapok átláthatatlanságának megszüntetése.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×