Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János

Tarolnak a magyar borok külföldön

Az Országos Borverseny aranyérmes borai máris felhívták magukra a figyelmet határainkon túl. Két kategóriagyőzelem, egy nagy aranyérem, nyolc aranyérem: ez az első nemzetközi megmérettetés mérlege Csehországban.

A csehországi Oenoforum-on a borokat 9 ország szakértőiből álló 42 fős szakmai zsűri kóstolta. A versenyre 8 országból összesen 541 bor érkezett.

A természetes édes borok kategóriagyőztese a Basilicus Tokaji 2013-as 6 puttonyos Aszúja lett, a legjobb vörösbor címet pedig a Sauska Pincészet 2012 Villányi Prémium Cabernet franc-ja nyerte el.

A tételek közel fele érkezett külföldről, a magyar borokat tehát nemcsak cseh és szlovák, hanem francia, olasz, német, új-zélandi tételekkel együtt kóstolták.

A zsűriben európai borászok és szőlőtermelők, a Nemzetközi Szőlészeti és Borászati Hivatal (OIV), a Nemzetközi Borász Szövetség (UIOE), valamint Csehország és Szlovákia neves borszakemberei értékeltek. A borversenyt – az OIV védnökségével – a cseh szőlő- és borszektor szakmai és állami szervezetei rendezték.

A díjazott borok:

  • Szeleshát Birtok – Szeleshát Cuvée (2011), arany
  • Kincsem Kastély Szőlőbirtok - Kincsem Kastély Hárslevelű Késői szüret (2013), arany
  • Grand Tokaj Zrt. - Grand Tokaj Tokaji Aszú 6 puttonyos (2013), arany
  • Thummerer Vilmos - Thummerer Egri Cabernet Sauvignon Superior Válogatás (2012), arany
  • Vylyan Pincészet – Vylyan Mandolás (2012), arany
  • Sauska És Társa Kft. - Villányi Cabernet Franc (2012), arany, a borverseny legjobb vörösbora
  • Schieber Pincészet - Quinta Essentia (2012), arany
  • Basilicus Szőlőbirtok Borászati Kft – Tokaji Aszú 6 puttonyos (2013), arany, a borverseny legjobb édes bora
  • Hangavári Pincészet – Tokaji Aszú 6 puttyonyos (2013), arany 
Címlapról ajánljuk
Túlélte az első vihart az örökös válságország

Túlélte az első vihart az örökös válságország

Argentína 2025-ben átfogó gazdaságpolitikai irányváltást hajtott végre: Javier Milei elnök a korábbi államközpontú modellről egy piacalapú rendszerre helyezte át a gazdaság intézményeit. Az intézkedésekkel az elnök a fiskális fegyelem megteremtését, a tartósan magas infláció letörését és a tőke- és árfolyamkorlátok fokozatos feloldását célozta. Ahogy egy ilyen mértékű reform esetén az várható volt, az évet nagy sikerek és kudarcok váltakozása jellemezte, a viszonylagos stabilitást pedig csak az Egyesült Államok politikai és pénzügyi támogatása és Milei október végi választási győzelme hozta el.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×