Infostart.hu
eur:
380.9
usd:
318.58
bux:
128901.1
2026. január 29. csütörtök Adél

A leginkább kerékpáros-barát ország Európában

Hollandia elvesztette első helyét a leginkább kerékpáros-barát országok listáján, átadva helyét a rangsor élén Dániának - derült ki az Európai Kerékpár Szövetség jelentéséből, amelyet az NOS holland közszolgálati rádió ismertetett.

A szövetség kétévenként teszi közzé értékelését arról, hogy az egyes európai országokban milyen mértékben érvényesül a kerékpáros közlekedés támogatása, és miként valósulnak meg a kerékpárosok kényelmét, biztonságát szolgáló intézkedések.

Az előző, 2013 tavaszán nyilvánosságra hozott rangsorban Hollandia még megosztotta az első helyet Dániával, az idén azonban néhány mutató alapján már egyértelműen a második helyre szorult.

Az Európai Kerékpáros Szövetség öt mutató alapján rangsorolja az európai országokat. Figyelembe veszi a kerékpárosok biztonságát, a kerékpáros turizmus jelentőségét az idegenforgalom egészét tekintve, az adott országban eladott kerékpárok mennyiségét, a különböző helyi kerékpáros szervezetek taglétszámát, illetve azt, hogy a lakosság hány százaléka használja a kerékpárt napi közlekedési eszközként. Annak ellenére, hogy az öt vizsgált mutató összességét tekintve ezúttal Dánia került a lista élére, a rendszeres, napi kerékpárhasználat vonatkozásában a hollandok még mindig vezetnek a dánok előtt, és ugyancsak élen állnak a kerékpáros turizmus terén is.

A jelentés szerint a biciklivel közlekedők számára a legbiztonságosabb országnak Luxemburg számít, míg a legtöbb kerékpárt Szlovéniában értékesítik.

Címlapról ajánljuk
„Partnerek vagyunk, nem alattvalók” – hatalmi nyelvet ajánlott Európának a német kancellár

„Partnerek vagyunk, nem alattvalók” – hatalmi nyelvet ajánlott Európának a német kancellár

Ukrajna, Venezuela és legutóbb Grönland. Csupa olyan külpolitikai téma, amely kiélezte az Egyesült Államok és Európa viszonyát, és elbizonytalanította a NATO-n belüli együttműködést. A tűzoltásban oroszlánrészt vállalt a német kancellár, aki a Bundestagban elhangzott kormánynyilatkozatában igyekezett levonni a tanulságokat.

30 százalékos rezsistop – itt van, ki hogyan kapja meg a gáz-, áram-, távfűtés-kedvezményt

Lantos Csaba energiaügyi miniszter elmagyarázta annak részleteit, hogy miként kapják meg a kedvezményt a gázzal, az árammal és a távhővel fűtők, a havi diktálósok és az átalányt fizetők. Vigyázat, van, akinek nyilatkozatot kell majd tennie! Bizonyos társasházakra nem vonatkozik a kedvezmény.
inforadio
ARÉNA
2026.01.29. csütörtök, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Ítéletet mondanak a dollárról - Így reagál a forint

Ítéletet mondanak a dollárról - Így reagál a forint

Mozgalmasan alakultak az elmúlt napok a devizapiacokon: a legnagyobb változások a dollárban és a jenben következtek be, de a forint szintén komoly hullámvasútra került. A Fed tegnapi kamatdöntése után rövid időre megállt a zöldhasú gyengülése, de a hajnali órákban ismét egyre többen kezdtek a dollár ellen fogadni, így ma reggel ismét a 2021-2022-es csúcsok közelében jártak a jegyzések. A mai nap egyelőre az elmúlt napok nagy mozgásainak korrekciójáról szól a dollár és a forint háza táján is, előbbi erősödő, utóbbi inkább gyengülő trendet mutatott eddig.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×