Infostart.hu
eur:
359.54
usd:
314.87
bux:
140842.29
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

A hétvégén mintegy 10 fokos lehűlésre kell számítani

A hétvégén enyhül a meleg: pénteken még akár 24, vasárnap már csak 13-14 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet, hajnalban akár mínuszok is lehetnek. Emellett borús, esős lesz az idő, többfelé erős, viharos lesz a szél is - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.

Pénteken a déli óráktól észak, északnyugat felől megvastagszik a felhőzet, és egyre többfelé várható eső, zápor, helyenként zivatar. Az ország déli felén erős, néhol viharos lesz a szél. Zivatarok környezetében másutt is lehetnek viharos széllökések. A legalacsonyabb hőmérséklet 9 és 15, a legmagasabb 19 és 24 fok között alakul.

Szombaton reggelig még sokfelé, majd egyre kevesebb helyen várható eső, délután jellemzően már csak a középső országrészben alakulnak ki záporok. Többfelé lesz erős a szél. A leghidegebb órákban 4-10 fok lehet. Napközben 11-15 fokig melegszik a levegő.

Vasárnap reggelig az ország nagyobb részén derült vagy gyengén felhős idő valószínű, napközben gomolyfelhők képződnek, délutántól pedig északkelet felől vastagodó fátyolfelhőzet érkezik az ország fölé. Estétől egyre több helyen erősen felhős égre lehet számítani. Csapadék nem valószínű. Hajnalban többfelé fagypont alá süllyed a hőmérő higanyszála: a minimumhőmérséklet általában mínusz 2 és plusz 4 fok között alakul, sőt a fagyzugos területeken még ennél is hidegebb lehet. A maximumhőmérséklet 13-14 fok körül valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Címlapról ajánljuk

Kármán András: kész a költségvetési leltár – a 14. havi nyugdíjról és az anyák adómentességéről is szó van

Az új hiánycélt augusztus végén határozzák meg, és átfogó törvénymódosítást nyújtanak be a 2026-os évről – mondta Kármán András pénzügyminiszter. A tárca közleménye már a 2027-es költségvetés tervezéséről is beszél, és belekalkulálják a 14. havi nyugdíj következő fázisát és az édesanyák adómentességének korábbi terveit is.
Trump szerint vége az Iránnal kötött megállapodásnak - Ugrott az olaj, ütötték a tőzsdéket

Trump szerint vége az Iránnal kötött megállapodásnak - Ugrott az olaj, ütötték a tőzsdéket

A részvénypiaci hangulat jelenleg rendkívül törékeny, két meghatározó téma uralja most a tőzsdéket, az egyik a mesterséges intelligenciához köthető részvények esése, a másik pedig az iráni helyzet alakulása. Ma az utóbbi került a figyelem középpontjába: az Egyesült Államok és Irán közötti konfliktus újabb fordulata miatt ugyanis emelkedni kezdett az olaj és a földgáz ára, miközben az európai és az amerikai tőzsdék is lefordultak. A negatív nemzetközi hangulat alól a régiós részvénypiacok valamelyest kilógtak, relatív felülteljesítést láthattunk a magyar tőzsdén.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×