Infostart.hu
eur:
384.95
usd:
331.82
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv

Hétmillió forint - kórházi hálóingek tervezésére

Jó hír a brit betegek számára: a hátul megkötős és meglehetősen sokat feltáró hálóing helyett előnyösebb viseletet kaphatnak a szigetország kórházainak páciensei.

Divattervezők 25 ezer fontot (7,4 millió forintot) kaptak költségkeretként egy olyan kórházi viselet megalkotására, amely növeli a betegek méltóságát. A kórházi divat felvirágoztatását a brit kormány és az ország divattanácsa is támogatja.

A legmeggyőzőbb darabot Ben de Lisi amerikai divattervező álmodta meg, ő könnyed csíkos viseletet vetett papírra. A jó minőségű pamutból tervezett minta klasszikus pizsamára emlékeztet, és még a mobiltelefon számára is külön zseb van rajta. "Ha jól nézel ki, jól is érzed magad" - mondta a tervező, aki már Kate Winslet Oscar-díjas színésznő számára is varrt ruhát.

Ann Keen, az egészségügyi minisztérium magas rangú képviselője - korábbi nővér - szerint az új hálóing mindenki számára elviselhetőbbé teszi majd a kórházban töltött időt.

A munkáspárti kormány jövőre öltöztetné új viseletbe a betegeket, persze ehhez az is kell, hogy a párt győzelmet arasson a közelgő választáson.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Az USA-ban szintén igyekeznek pluszban zárni a hetet a tőzsdék, mérsékelt pozitív elmozdulások látszanak. Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×