Infostart.hu
eur:
356.5
usd:
308.81
bux:
132231.01
2026. június 10. szerda Gréta, Margit

Tévéstábot mentett Putyin egy jól irányzott lövéssel - képekkel

Csapdába ejtett szibériai tigrist ment nézni Vlagyimir Putyin orosz kormányfő, aki a hős szerepében tért haza: egy jól irányzott lövéssel leterítette a kiszabadult, megvadult állatot.

Az orosz kormányfő természetesen nem lőtte agyon a legnagyobb, veszélyeztetett macskafélét, csak altató lövedékkel terítette le az állatot, amely váratlanul kiszabadult a csapdából, és a közelben álló tévéstáb felé rontott.

"Vlagyimir Putyinnak nem csupán sikerült egészen közelről megcsodálnia a hatalmas ragadozót, de meg is mentette a stábunk életét" - számolt be a hőstettről a tévécsatorna esti híradója.

A felvételeken bemutatták a tajgában puskával a vállán sétáló kormányfőt, aki segített a nemzeti park munkatársainak abban is, hogy műholdas adóvevővel ellátott nyakörvet tegyenek a tigris nyakára.

A szibériai (vagy Amur) tigris a legnagyobb testű nagymacska. A súlyosan veszélyeztetett alfaj a jelek szerint talán elkerülheti a kihalást, egyedszáma ugyanis tavaly száz éve nem tapasztalt nagyságot ért el. A szibériai tigris megmentése érdekében nyújtott nyugati segítségért most maga Putyin is köszönetet mondott.

Címlapról ajánljuk
Jön a vagyonadó: Magyar Péter posztolt a kormányülés után

Jön a vagyonadó: Magyar Péter posztolt a kormányülés után

A szerdai kormányülésen a kabinet többek között arról is döntött, hogy 3,4 milliárd forintnyi rendkívüli forrást biztosít a kórházi klímaberendezések azonnali javítására és karbantartására – derül ki a miniszterelnök Facebook-bejegyzéséből.

Bendarzsevszkij Anton: ez most már trendforduló, Ukrajna megfordította a háború menetét

Egy háború legtöbbször nem statikus, hanem dinamikus, a jelenlegi szakasz azonban egyértelműen Ukrajnának kedvez, de ez nem jelenti azt, hogy Oroszország számára elúszott volna a háború – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója. Arról is beszélt, hogy az ukránok a drónhasználatban, a technológia és a mesterségesintelligencia-képességek terén kerültek fölénybe az oroszokkal szemben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.11. csütörtök, 18:00
Dénes Ferenc sportközgazdász
Dénes Tamás az InfoRádió főmunkatársa, futballtörténész és -szakíró
Megjött a hét egyik legfontosabb adata, Donald Trump bejelentésére vérengzés alakult ki a tőzsdéken

Megjött a hét egyik legfontosabb adata, Donald Trump bejelentésére vérengzés alakult ki a tőzsdéken

Tegnap megindult a profitrealizálás a technológiai cégeknél a Wall Streeten, ami végül felemás záráshoz vezetett, és Ázsiában is az eladók voltak ma fölényben. Európában szintén egyre rosszabb a hangulat, ez alól a magyar tőzsde sem kivétel, itthon a Mol vezeti az esést. Tovább rontotta a hangulatot, hogy Donald Trump jelezte: túl régóta húzódnak az Iránnal folytatott tárgyalások, és további lépéseket helyezett kilátásba az elnök. Javította viszont a képet, hogy a legfrissebb adatok alapján, meglepetésre a maginfláció csak kismértékben emelkedett Amerikában, ami ad némi mozgásteret a Fed számára.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×