Infostart.hu
eur:
355.84
usd:
312.76
bux:
139468.07
2026. július 1. szerda Annamária, Tihamér

Csak négy feleség maradhat!

82 feleségétől válik el egy 84 éves nigériai vallási vezető. Így csupán négy marad neki. Sokukkal harminc éve együtt van, és rengeteg, legalább 170 gyermeke van tőlük.

Bida emírjének szóvivője közölte, a 84 éves Mohammadu Bello Masaba eleget tesz annak a bírósági határozatnak, amely szerint négy kivételével el kell feleségeitől. Jelenleg 86 házastársa van, így 82-őt kénytelen elhagyni.

Masabát múlt héten ítélte halálra Nigéria legfelsőbb iszlám bírája. Az ítéletet megsemmisítették ugyan, de kilakoltatták otthonából az öreg vallási vezetőt.

Korábban a férfi azzal érvelt, hogy a Korán nem szab ki büntetést arra, akinek négynél több felesége van. "Nem szegtem meg semmiféle törvényt, ami megalapozná, hogy elűztek otthonomból. Minden feleségemnek van gyereke, többükkel harminc évnél is régebben élek együtt. Hogyan várhatják el tőlem, hogy két nap alatt hagyjam ott őket?" - tette föl a kérdést Masaba, akinek legalább 170 gyermeke van, és eredetileg 48 órát kapott arra, hogy elváljon. Most azt szeretné elérni, hogy két hetet kapjon erre.

Nigériában 2000-ben vezették be újra a saría, az iszlám vallási szokásjog szerinti ítélkezést. A bíróságok már számos embert ítéltek halálra házasságtörés miatt, de még egyiket sem hajtották végre.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Aleksandar Vucic szerb elnök a hétvégén egy belgrádi rendezvényen bejelentette, hogy néhány héten belül lemond – de ezzel nem tűnik el a politikából, épp ellenkezőleg: valószínűleg miniszterelnökként akarja majd tovább irányítani a folyamatokat az országban, ahol másfél éve folyamatosak a tüntetések. Zsivity Tímea szakértő segített értelmezni a helyzetet az InfoRádióban.

Lecsaptak a durva viharok, itt a figyelmeztetés is – videók, képek

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét – közölte a katasztrófavédelem a honlapján. A lakossági képek, videók tanúsága szerint hatalmas esőkkel, jégveréssel, légzuhataggal érkezett a lehűlés.
inforadio
ARÉNA
2026.07.02. csütörtök, 18:00
Vasas Gábor
a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet főigazgatója
Új történelmi csúcson járt az OTP!

Új történelmi csúcson járt az OTP!

Az ázsiai tőzsdéken többnyire pluszos kereskedést láthattunk ma reggel, ezt követően viszont Európában mérsékelt esés bontakozott ki, és az amerikai indexek is csökkenésekkel zártak, pedig a Dow még csúcsot is döntött napközben. A magyar tőzsde a délelőtti emelkedést követően lefordult a nap második felében, de az OTP ma is új történelmi csúcsra ment. A dollár elmúlt napokban látott erősödésének hatására erős nyomás alá kerültek a nemesfémek is, az esés pedig szerdán reggel is folytatódott, napközben azonban látványos fordulat figyelhető meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×