Infostart.hu
eur:
356.6
usd:
309.26
bux:
132231.01
2026. június 11. csütörtök Barnabás

Az egészséghez két tojás kell

A legfrissebb kutatási eredmény szerint napi két tojás elfogyasztása segít csökkenteni a koleszterinszintet,és hozzájárulhat a súlycsökkenéshez is.

Korábban úgy vélték az orvosok és a táplálkozás-szakértők, hogy a tojás, mivel koleszterinben gazdag, növeli a szervezetben felhalmozódó vérzsír mennyiségét, emiatt pedig a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát.

Egy európai táplálkozási szaklap azonban most ezzel ellentétes megállapításokat közölt. Ha valaki zsírszegény diétán van, de közben napi két tojást megeszik, az nemhogy nem növeli a koleszterinszintjét, hanem még csökkenti is. Az adag emellett segít a súlycsökkentésben is.

A Surrey University kutatói 50 túlsúlyos, de más szempontból egészséges embert vontak be a vizsgálatokba, akiknek 12 héten át adtak napi két tojást. A páciensek emellett a brit szívgyógyász társaság ajánlása szerinti zsírszegény diétán éltek.

Kiderítették, hogy a tojásnak helye van a zsírszegény menüben. Ha a páciensek reggelire fogyasztják, az javítja a napi közérzetet.

A kutatók arra is rájöttek, hogy a telített zsírsavakban gazdag élelmiszerek, például a vörös húsok sokkal inkább hozzájárulnak a koleszterinszint emelkedéséhez, mint a koleszterinben gazdag táplálékok, amilyen a tojás is.

Címlapról ajánljuk
Jön a vagyonadó: Magyar Péter posztolt a kormányülés után

Jön a vagyonadó: Magyar Péter posztolt a kormányülés után

A szerdai kormányülésen a kabinet többek között arról is döntött, hogy 3,4 milliárd forintnyi rendkívüli forrást biztosít a kórházi klímaberendezések azonnali javítására és karbantartására – derül ki a miniszterelnök Facebook-bejegyzéséből.

Bendarzsevszkij Anton: ez most már trendforduló, Ukrajna megfordította a háború menetét

Egy háború legtöbbször nem statikus, hanem dinamikus, a jelenlegi szakasz azonban egyértelműen Ukrajnának kedvez, de ez nem jelenti azt, hogy Oroszország számára elúszott volna a háború – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója. Arról is beszélt, hogy az ukránok a drónhasználatban, a technológia és a mesterségesintelligencia-képességek terén kerültek fölénybe az oroszokkal szemben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.11. csütörtök, 18:00
Dénes Ferenc sportközgazdász
Dénes Tamás az InfoRádió főmunkatársa, futballtörténész és -szakíró
Megjött a hét egyik legfontosabb adata, Donald Trump bejelentésére vérengzés alakult ki a tőzsdéken

Megjött a hét egyik legfontosabb adata, Donald Trump bejelentésére vérengzés alakult ki a tőzsdéken

Tegnap megindult a profitrealizálás a technológiai cégeknél a Wall Streeten, ami végül felemás záráshoz vezetett, és Ázsiában is az eladók voltak ma fölényben. Európában szintén egyre rosszabb a hangulat, ez alól a magyar tőzsde sem kivétel, itthon a Mol vezeti az esést. Tovább rontotta a hangulatot, hogy Donald Trump jelezte: túl régóta húzódnak az Iránnal folytatott tárgyalások, és további lépéseket helyezett kilátásba az elnök. Javította viszont a képet, hogy a legfrissebb adatok alapján, meglepetésre a maginfláció csak kismértékben emelkedett Amerikában, ami ad némi mozgásteret a Fed számára.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×