Infostart.hu
eur:
386.19
usd:
331.73
bux:
118863.12
2026. január 14. szerda Bódog

Be akarja tiltani a kormány a friss tej fogyasztását

A brit kormány azt fontolgatja, hogy betiltja a friss tej fogyasztását. A cél: megmenteni a Földet, márpedig a tartós tej nem igényel hűtést, így fogyasztása csökkenti a károsanyag-kibocsátást.

A környezetvédelmi, élelmezési és vidéki ügyek minisztériuma terjesztette a kormány elé a javaslatot, amelynek értelmében 2020-ra el kell érni, hogy a fogyasztott tej 90 százaléka tartós legyen friss helyett.

Így csökkenthető lenne a hűtőházak károsanyag-kibocsátása, hiszen a tartós tej nem igényel hűtést egészen addig, amíg a dobozt ki nem nyitják.

A The Times értesülése szerint a tervet már meg is kapták véleményezésre a tejtermelők és tejipari vállalatok vezetői.

Előbbiek azonnal fel is háborodtak a javaslaton, amelynek szerintük az lesz a vége, hogy csökken majd a tejfogyasztás Nagy-Britanniában.

"A javaslat teljesen értelmetlen" - vélekedett Gwyn Johns, aki egy 750 tehénnel rendelkező tejgazdaságot vezet. - "Nagy-Britanniában hagyománya van a friss tej ivásának, a javaslat, hogy szoktassuk át az embereket a tartós tejre, gőgös és meggondolatlan" - tette hozzá.

Egy másik cégvezető szerint a britek már választottak - méghozzá a friss tejet. "Még nem egészen értjük, milyen jótékony környezetvédelmi hatása lenne a javaslat életbe léptetésének" - tette hozzá Jim Begg.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×