Infostart.hu
eur:
359.45
usd:
315.57
bux:
141206.1
2026. július 14. kedd Örs, Stella
Nyitókép: Forrás: képernyőkép, Magyarország Ügyészsége

Dróttal pecázta ki a telefonokat a zárt üzletből - videó

A mobiltelefonok mellett egy pénztárgépet is sikerült magához húznia és kiürítenie az elkövetőnek.

A Szegedi Járási Ügyészség gyorsított eljárásban állította bíróság elé azt a férfit, aki idén áprilisban, egy szegedi hipermarket üzletsorának bezárt üzleteiből halászott ki mobiltelefonokat és pénztárgépet - írja közleményében az Ügyészség.

A vád szerint a vádlott 2024. áprilisában, tíz nap leforgása alatt háromszor is megjelent esténként egy bevásárló központ üzletsorán. Drótból hajlított eszközével egy mobiltelefon-szaküzletből több készüléket lopott el úgy, hogy azokat az üzletet lezáró rácson kiügyeskedte, majd az áruvédelmi zsinórról letépte. Egy másik boltból hasonló módszerrel a pénztárgépet húzta magához.

Az elkövető összesen 735.000 forint értékben lopott telefonokat, míg a kasszából 25.000 forint készpénzt vett magához.

A büntetett előéletű vádlottat a járási ügyészség két rendbeli lopás miatt állította bíróság elé. Az ügyben tartott tárgyaláson a férfit a Szegedi Járásbíróság a vád szerint bűnösnek mondta ki, és két év börtönre ítélte.

Az ítélettel szemben az ügyészség súlyosításért jelentett be fellebbezést, így az eljárás másodfokon, a Szegedi Törvényszéken folytatódik.

Az egyik lopást rögzítette az üzlet biztonsági kamerája, a videót az Ügyészség weboldalán tekintheti meg.

Címlapról ajánljuk
Németh Ferenc: a szerb gazdaságot főleg a hadiipar és a kínai befektetések tartják életben

Németh Ferenc: a szerb gazdaságot főleg a hadiipar és a kínai befektetések tartják életben

A szerb gazdaság húzóágazata az utóbbi időben a fegyvergyártás lett – mondta Németh Ferenc Nyugat-Balkán-szakértő az InfoRádió Aréna című műsorában. Az ország gazdaságát ma ázsiai, főleg kínai befektetések tartják életben, Nyugat-Európa és a nyugati cégvilág szkeptikusan néz Szerbiára részben a rendszer nem demokratikus jellege, részben a külföldi befektetések előtti rengeteg bürokratikus akadály miatt.

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni. És meg is fogjuk tenni - olvasható Orbán Viktornak az Országgyűlés által elfogadott alaptörvény-módosítás hétfői végszavazása után közzétett Facebook-posztjában.
inforadio
ARÉNA
2026.07.14. kedd, 18:00
Gyulay Zsolt
a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×