Infostart.hu
eur:
386.73
usd:
332.18
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog
Hand in jail
Nyitókép: anurakpong/Getty Images

Viperával esett neki a biztonsági őr a hajléktalanoknak, egyikük belehalt a verésbe – videó

A főügyészség a vádlottal szemben végrehajtandó börtönbüntetés kiszabására tett indítványt a vádiratban.

A vádirat szerint a vádlott – egy 45 éves férfi – 2020 augusztusában egy olyan cég alkalmazásában állt, amely egyebek mellett egy áruházlánc biztonságáért is felelt. A vádlott munkaköri feladatai közé tartozott az áruházak körüli biztonság fenntartása – fogalmaz közleményében a Fővárosi Főügyészség.

A vádlott 2020. augusztus 24-én 18.00 órától másnap reggel 08.00 óráig járőrszolgálatot látott el a cég tulajdonában álló gépkocsival. Ennek során az esti órákban megállt az egyik X. kerületi áruház hátsó parkolójánál, kiszállt a gépkocsiból, majd egy teleszkópos fémbottal (ún. viperával) szó nélkül, legalább kétszer megütött egy földön alvó hajléktalan férfit, miközben azt kiabálta, hogy takarodjon onnan. A sértett könnyebb, 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett, azonban a súlyosabb sérülések reális lehetősége fennállt, annak elmaradása a véletlennek volt köszönhető.

A vádlott ezt követően, kissé távolabb észrevett 5 másik férfit, akik szintén a földön feküdtek, az egyikük aludt. A vádlott kiabálva, kezében a viperával a sértettekre támadt, ennek során az egyikükre rákiabált, hogy álljon fel és menjen el onnan, míg a másik 4 férfit testszerte ütlegelni kezdte a viperával.

A bántalmazás következtében az egyik sértett életveszélyes sérüléseket szenvedett, majd két hónappal később a kórházban elhunyt. A halálhoz vezető folyamatot a bántalmazás okozta sérülések (különösen a felkarcsonttörés és bordatörés) indították meg. A bántalmazás okozta sérülések és a halál beállta között közvetett okozati összefüggés állapítható meg. A másik három sértett könnyebben sérült, de a vádlott által használt eszközre, és a bántalmazás erejére figyelemmel, a súlyosabb sérülések bekövetkeztésének lehetősége az ő esetükben is fennállt – teszik hozzá.

A Fővárosi Főügyészség a 45 éves férfit halált okozó testi sértés bűntettével, súlyos testi sértés bűntett kísérletével, illetve – a két alvó sértett esetében – védekezésre képtelen személyek sérelmére elkövetett súlyos testi sértés bűntett kísérletével vádolja. A főügyészség a vádlottal szemben végrehajtandó börtönbüntetés kiszabására tett indítványt a vádiratban.

Az ügyhöz kapcsolódó, alább látható felvételen először az látszik, ahogyan a vádlott gépkocsival megérkezik az elkövetés helyszínére, majd a vád szerinti bűncselekmények elkövetése utáni mozgása látható.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Brüsszel tényleg késleltetheti a vizsgálatokat a magyar választásokig

Szakértő: Brüsszel tényleg késleltetheti a vizsgálatokat a magyar választásokig

2 milliárd eurót már elvesztett Magyarország, 17 milliárd euró sorsa még kétséges. A Euronews értesülései szerint az Európai Bizottság befagyasztja a Magyarország elleni vizsgálatokat a választásig, mert a testület nem akarja úgy feltüntetni magát, hogy beavatkozik a magyar választási kampányba. Gálik Zoltán, a Budapesti Corvinus Egyetem docense szerint már eddig is volt arra példa, hogy a Bizottság késleltetett eljárásokat hasonló helyzetben.

Asztal köré ül Grönland, Dánia és Amerika – A szakértő szerint a legbonyolultabb a sziget eladása lenne

A Fehér Házban egyeztet Grönland helyzetéről az amerikai, a dán és a grönlandi külügyminiszter, a dán és a grönlandi fél célja, hogy a megbeszéléseket a „tárgyalószobába terelje”, ahol az érintettek közvetlenül, szemtől szemben beszélhetnek egymással. A tárgyalásokról Németh Viktória külpolitikai elemző, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatója beszélt az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×