Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Egy vevő cigarettázik egy XXII. kerületi nemzeti dohánybolt előtt 2013. július 1-jén.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Durva bántalmazás egy kőbányai trafiknál – ismét

Két egymás követő alkalommal is életveszélyes sérüléseket okozott egy 51 éves férfi ugyanannál a X. kerületi dohányboltnál.

A vádirat szerint az 51 éves férfi 2019. július 06-án este egy, a X. kerületi Hungária körúton található dohánybolt előtt italozott. A sértett is hasonlóképp tett, többször visszatérve a trafikba sört vásárolni. Az utolsó ilyen alkalommal az eladó közölte vele, hogy lezárta a kasszát, ezért már nem tudja kiszolgálni, amit az ittas állapotban lévő férfi sérelmezett, ezért össze is szólalkozott az eladóval, de aztán önként távozott a dohányboltból.

A Fővárosi Főügyészség tájékoztatása szerint ekkor a vádlott a bolt előtt odalépett a sértetthez, és az eladóval történt szóváltása miatt megjegyzést tett neki, majd rátámadt a férfira, megütötte, aminek következtében a sértett a földre esett.

A vádlott a földön fekvő sértettet ezután több alkalommal, nagy erővel megrúgta, legalább egy esetben a fején.

A sértett további bántalmazását ott tartózkodó más személyek akadályozták meg, akik lefogták a vádlottat, aki ezt követően elhagyta a helyszínt.

A sértett a bántalmazás következtében több sérülést szenvedett, ezek közül

az egyik fejsérülés életveszélyes volt.

A Fővárosi Főügyészség a fenti ügyben az 51 éves férfit életveszélyt okozó testi sértés bűntettével vádolja.

A hatósági közlemény megjegyzi, hogy az ügyészség a vádlottal szemben néhány hónappal ezelőtt egy, a fentihez hasonló ügyben már vádat emelt; a vádirat szerint a férfi 2020. május 19-én, ugyanannál a X. kerületi dohányboltnál, nagy erővel, ököllel megütött egy másik férfit az arcán. A sértett az ütés következtében hanyatt esett, és a fejét tompítás nélkül a járdába ütve, eszméletét vesztette.

Ennek az ügynek a sértettje is súlyos, életveszélyes fejsérülést szenvedett.

A terhelt a korábbi váddal érintett ügyben korábban letartóztatásban volt, jelenleg bűnügyi felügyelet alatt áll.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Műfenyő vagy igazi? Látványos népítélet született az örökzöld vitában

Műfenyő vagy igazi? Látványos népítélet született az örökzöld vitában

A karácsony közeledtével egyre aktuálisabbá válik a kérdés, hogy milyen karácsonyfát érdemes választani. Az elmúlt években egyre szélesedő választék az élő fenyők és műfenyők piacán azt is magával vonja, hogy egyre többen szeretnék megtudni, melyik típus mellett, milyen érvek szólnak. Az ünnep egyik legnagyobb döntéshelyzetének számító karácsonyfa választása mára az interneten is sokakat foglalkoztat, ezért a Google Trends adatai alapján megnéztük, hogy milyen trendek figyelhetőek meg az internetes keresések terén az idei karácsony előtt, hazánkban és világszerte.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×