Infostart.hu
eur:
358.24
usd:
313.49
bux:
142304.92
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

200 millió forintot csalt ki áldozataitól egy román nő

A "rip deal" néven ismert bűncselekménnyel három alkalommal károsíthattak meg magyar sértetteket.

Több mint 200 millió forint értékű eurót csalt ki áldozataitól egy román nő 2019 decembere és 2020 decembere közt - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon vasárnap reggel.

Azt írták: a "rip deal" néven ismert bűncselekménnyel három alkalommal károsíthattak meg magyar sértetteket.

Az elkövető angol és olasz telefonszámokról, magát egy olasz üzletember képviselőjének kiadva jelentkezett egy eladásra hirdetett budapesti családi ház megvételére, és az értékes ingatlan adásvételében játszott közvetítői szerepéért 200 ezer eurót kért.

A hirdetővel 2020. december 3-ára egy fővárosi ügyvédhez beszéltek meg találkozót, majd az ott bemutatott és borítékba rakott körülbelül hetvenmillió forint értékű valutát a nő véletlenül a táskájába rakta, de szinte azonnal vissza is adta, és sietősen távozott. Ez gyanús lett az ügyvédnek és az ingatlantulajdonosnak, akik miután kibontották a borítékot, abban euró helyett jóval kevesebbet érő üzbég bankjegyeket találtak.

A lakáshirdető az éppen taxiba szálló nő után rohant, és visszatartotta a rendőrök érkezéséig. A 200 ezer euró az asszony táskájának az észrevétlen borítékcserét segítő rejtett rekeszéből került elő - tették hozzá.

A rendőrség tájékoztatása szerint az asszony nem először követett el ilyen bűncselekményt Magyarországon. Egy évvel korábban egy-egy ipari telephely látszólagos megvásárlása kapcsán kért ugyancsak 200-200 ezer euró közvetítési díjat. A trükkös módon kicserélt borítékokban akkor papírfecniket találtak a becsapott üzletemberek.

A nő jól felépített történetekkel dolgozott, a bizalom elnyerése érdekében az ingatlanhirdetőkkel Rómában is tárgyalt, mielőtt kicsalta volna pénzüket.

A 43 éves román V. Floricát háromrendbeli üzletszerűen elkövetett, különösen nagy kárt okozó csalás megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki a rendőrök, ám ő tagadta a bűncselekmények elkövetését. Hozzátették: a nő letartóztatását a bíróság elrendelte, az ügy iratait pedig a rendőrség megküldte az ügyészségnek.

Címlapról ajánljuk
Tárgyalnak, de közben lőnek – úgy tűnik, Iránban a háború nem megbuktatja a rendszert, hanem erősíti

Tárgyalnak, de közben lőnek – úgy tűnik, Iránban a háború nem megbuktatja a rendszert, hanem erősíti

N. Rózsa Erzsébet az InfoRádióban úgy fogalmazott, újra háborúközelbe eszkalálódott az iráni helyzet, a Hormuzi-szorosban útvonalvita van, a tárgyalásokon meg azt sem tudni, hágy pontról kell egyezkedni, illetve hogy melyik mennyire hangsúlyos és kinek. Iránban közben Ali Hamenei gyászmenetével „erődemonstráció” zajlik, még ha Amerika és Izrael célpontjai bujkálnak is.

Magyar Péter távollétében is kormánybejelentések jönnek

Míg a miniszterelnök Törökországban van, a NATO-csúcs után vasárnapig Antalyában nyaral a fiaival, itthon nem áll a kormányzati munka, Ruff Bálint vezetésével ülésezett a kabinet, és csütörtökön kormányszóvivői tájékoztató lesz 13 órától.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×