eur:
398.75
usd:
368.14
bux:
89970.53
2025. március 21. péntek Benedek
Nyitókép: police.hu

Próbaidő alatt volt a cserbenhagyásos gázolás gyanúsítottja

Büntetett előéletű, korábban hasonló jellegű bűncselekmény miatt bíróság elé került, jelenleg felfüggesztett szabadságvesztés próbaidejének hatálya alatt álló férfi gázolt halálra autójával egy embert vasárnap hajnalban a 81-es főúton Fehérvárcsurgó közelében, majd hagyta el a helyszínt - derült ki a Székesfehérvári Törvényszék szerdai közleményéből.

A közleményben jelezték, hogy a gyanúsított letartóztatását a Székesfehérvári Járásbíróság szerdán elrendelte harminc napra. A gyanúsított és védője fellebbezett, a döntés nem jogerős, végleges határozatot majd a Székesfehérvári Törvényszék hoz.

Mint írták, a gyanúsított a 81-es főúton előzési manőver során a gépjárműve bal elejével elütötte az úttest bal szélén közlekedő gyalogost, aki a helyszínen életét vesztette. A balesetet követően nem állt meg, a helyszínről segítségnyújtás nélkül elhajtott, pedig az elsődleges szakértői vélemény szerint reális esély lett volna a sértett életének megmentésére időben érkező, szakszerű segítséggel.

A közleményben megemlítették, hogy a gyanúsított megpróbált kibújni a felelősség alól, a jármű értékesítését is megkísérelte.

A rendőrség hétfőn közölte, hogy segítségnyújtás halált okozó elmulasztásával gyanúsítanak egy 26 éves berhidai férfit, akit azután fogtak el, hogy vasárnap reggel egy 48 éves móri férfi holttestét találták meg az úttestet szegélyező árokban Fehérvárcsurgónál. A rendőrök rövid időn belül, Lepsény belterületén lefoglalták a balesetet okozó autót, majd elfogták a gépkocsi sofőrjét.

Címlapról ajánljuk
Átugrott a gyilkos kór Szlovákiára

Átugrott a gyilkos kór Szlovákiára

Szlovákia két déli járásában, a komáromi és dunaszerdahelyi járásokban, azokon belül három szarvasmarha-tenyészetben is megerősítették a száj- és körömfájásjárvány előfordulását - jelentette be Richard Takác szlovák mezőgazdasági miniszter.

Ukrajna EU-csatlakozása – mennyi az annyi? Részletes hazai költségkalkuláció jelent meg

Elemzést készített a Századvég arról, mennyibe kerülne Magyarországnak Ukrajna gyorsított európai uniós csatlakozása, mennyit vitt el a magyaroktól a háború, és milyen egyéb költségek merülhetnek még fel itthon Ukrajna jövőjével összefüggésben. Hortay Olivér, a Századvég energia- és klímapolitikai üzletágvezetője az InfoRádióban számolt be a részletes adatokról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.21. péntek, 18:00
Rakonczay Gábor
extrém sportoló, az Atlanti-óceán átevezője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×