Infostart.hu
eur:
386.83
usd:
332.1
bux:
119693.97
2026. január 14. szerda Bódog
Nyitókép: police.hu

Fegyverarzenálra bukkantak Borsodban

Lőfegyverrel visszaélés bűntett és kábítószer birtoklása vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság egy 43 éves ormosbányai férfival szemben.

A nyomozók múlt pénteken tartottak kutatást a gyanúsított Kazincbarcika és Tardona között található hétvégi házában, mivel információ merült fel arra vonatkozóan, hogy ott a 43 éves férfi lőfegyvereket vagy azok utánzatait, illetve kábítószert tart. A hétvégi házban a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság Felderítő Osztályának, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI), a Terrorelhárítási Központ (TEK) műveleti egységének munkatársai, továbbá a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság nyomozói hajtották végre az összehangolt akciót.

A rendőrök számos

lőszert, kétcsöves sörétes puskát, vadász lőfegyvert, kézi lőfegyvereket, gépfegyvert, az ahhoz tartozó lőszereket, hangtompítót továbbá kábítószert találtak,

és foglaltak le a házkutatás eredményeként.

A gyanúított előzetes letartóztaásba került.

Címlapról ajánljuk
Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Az Európát és Magyarországot jelenleg érintő havas, hideg időjárást nem rendkívüli esemény okozza, hanem több, egymással összefüggő légköri folyamat együttállása – hangsúlyozta az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója az InfoRádióban. Kovács Erik szerint az átmeneti, enyhébb, ködös napok után erőteljes, szibériai hideg levegő érkezik ismét, éjszakai és nappali fagyokkal.

Kis-Benedek József: meg vannak számlálva az iráni vezetés napjai, az USA és Izrael heteken belül beavatkozhat

A fejlemények és a reakciók alapján úgy tűnik, Washington és a helyi lakosság zöme politikai rendszerváltást akar Iránban – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő. Úgy véli, komoly okok miatt sem történhet meg Ali Hamenei ajatollahhal az, ami Nicolás Maduróval Venezuelában.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×