Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.46
bux:
0
2025. december 26. péntek István

Vádat emeltek a mentősökre támadó férfi ellen

A Pécsi Járási és Nyomozó Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt vádat emelt egy pécsi férfi ellen, aki a kiérkező mentősökre támadt.

A férfi 2016 júniusában a délelőtti órákban jelentős mennyiségű alkoholt fogyasztott. Az egyik sörözőben rosszul lett, ezért megkérte a söröző egyik vendégét, hogy hívja ki a mentőket.

Az országos mentőszolgálattól két mentőápoló érkezett a helyszínre, és megkezdték az ittas férfi vizsgálatát. Ő azonban kiabálni kezdett velük, majd az egyik ápolót megütötte, és a mentőben az egyik műszert összetörte.

A dühöngő férfit végül a kiérkező rendőrök vitték el.

A vádlott cselekménye közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettének a megállapítására alkalmas, mely bűncselekmény büntetési tétele 1-5 évig terjedő szabadságvesztés - közölte az ügyészség.

Címlapról ajánljuk
Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

46 százalékkal nőtt a közvetlentőke-befektetések állománya 2023-ról 2024-re Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében – erről beszélt Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban.
VIDEÓ
Eljött a háború eddigi legnagyobb fordulata – A szemünk láttára dől el egész Ukrajna sorsa

Eljött a háború eddigi legnagyobb fordulata – A szemünk láttára dől el egész Ukrajna sorsa

Az ukrajnai háború legnagyobb fordulata idén egyértelműen nem a frontvonalon, hanem a Fehér Házban történt: Donald Trump elnök átvette a hatalmat az Egyesült Államok felett, ezzel gyökeres változás állt be Washington Ukrajna-politikájában. Amerika többé nem küldi korlátlanul, kvázi-bérmentve a fegyvereket, pénzt és szakértelmet Ukrajnába, emellett az amerikai diplomaták Moszkvával is egyeztetni kezdtek, azzal a céllal, hogy sikerüljön valamilyen kompromisszumot kialkudni, amely a háború lezáráshoz vezet. Az események az év végére kifejezetten felgyorsultak: majdhogynem mindennapossá váltak az orosz-amerikai és ukrán-amerikai tárgyalások, de továbbra is erősen kérdéses, hogy sikerül-e érdemi áttörést elérni a háború lezárása felé a közeljövőben. Egyelőre csupán az jelenthető ki 100%-os bizonyossággal, hogy Trump-féle, ukrajnai háború kapcsán bekövetkezett hatalmas diplomáciai, politikai és katonai fordulat egyike az év 10 legnagyobb sztorijának.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×