Infostart.hu
eur:
386.7
usd:
331.92
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog

Előzetesbe helyezték azt a dunaújvárosi férfit, aki rálőtt a volt barátnőjére

Előzetes letartóztatásba helyezte a nyomozási bíró csütörtökön azt a dunaújvárosi férfit, aki a hét elején előbb megverte volt barátnőjét, majd többször rálőtt, és súlyosan megsebesítette - közölte a rendőrség.

A 28 éves férfi ellen emberölés kísérlete miatt folytat eljárást a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság, s elrendelték az elmeorvos-szakértői vizsgálatát is - mondta el a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

A gyanúsított a lakásán kereste fel volt barátnőjét, a lépcsőházban veszekedni kezdtek, ami odáig fajult, hogy a férfi megverte, majd többször rálőtt. A lövedékek a fiatal nő arcát, nyakát és koponyáját érték. A Szent Pantaleon Kórházban megoperálták - emlékeztetett az ügy előzményeire Németh-Kész Mónika rendőr százados.

Mint elmondta, a fegyverszakértői vélemény szerint a lövéseket nem fegyvernek minősülő eszközből adták le, de a lövedékek alkalmasak lehetnek olyan sérülés okozására, amely halálhoz vezethet.

A tanúk kihallgatásakor felvetődött, hogy a férfi már korábban is rátámadt volt kedvesére, de a nő nem tett feljelentést a rendőrségen. A nyomozók azt is vizsgálják, hogy az akkori támadások során történt-e bűncselekmény.

Címlapról ajánljuk
Asztal köré ül Grönland, Dánia és Amerika – A szakértő szerint a legbonyolultabb a sziget eladása lenne

Asztal köré ül Grönland, Dánia és Amerika – A szakértő szerint a legbonyolultabb a sziget eladása lenne

A Fehér Házban egyeztet Grönland helyzetéről az amerikai, a dán és a grönlandi külügyminiszter, a dán és a grönlandi fél célja, hogy a megbeszéléseket a „tárgyalószobába terelje”, ahol az érintettek közvetlenül, szemtől szemben beszélhetnek egymással. A tárgyalásokról Németh Viktória külpolitikai elemző, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatója beszélt az InfoRádióban.

A Nemzeti Választási Iroda elnöke ígéri, nem lesz csúszás, fennakadás április 12-én

Teljes egészében felhő alapú infrastruktúrára épül a valasztas.hu honlap, amely így nagy terhelés esetén is garantálja a stabil és megbízható működést – mondta az InfoRádióban Nagy Attila. Az NVI elnöke arra is kitért, hogy az elmúlt években kiiktatták a rendszerből azokat az elemeket, amelyek a korábbi választások során a szavazókörök zárásának a csúszásához vezettek vagy lassították a szavazatszámlálást.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×