A beol.hu irása szerint a feltételezett külföldi gyorshajtás hónapokkal korábban ,,történt meg”.
A külföldi gyorshajtásért 80 eurónyi (32 ezer forint) bírságot szabtak ki, ami idővel 200 euróra (80 ezer forint) is nőhet, ha nem fizeti be.
Az adathalász levelekkel korábban már szembesülő nő arra gondolt, hogy biztosan kamu, s valaki csőbe akarja húzni: na de akkor honnan tudták a postai címét, s azt, hogy az adott rendszámú autó az övé?
A szóban forgó gyorshajtási ügyben olvasónk megkérte egy olaszul tudó ismerősét, beszéljen az olasz rendőrséggel. Informálisan kiderült, hogy
egy busz lefotózott rendszámáról van szó, a rossz minőségű felvételen félrenéztek egy betűt, ez okozza a galibát.
Azt kérték az olasz rendőrök, olvasónk e-mailen angol vagy kilenc egyéb, ott elfogadott ügyintézési nyelven (magyarul nem), kérje az ügy lezárását. Ez meg is történt, válasz egyelőre nem jött, erre vár most a Békés megyei nő.
A magyar rendőrség azt tanácsolja, hogy amennyiben a magyarországi lakóhellyel rendelkező gépjárműtulajdonos, illetve üzembentartó más uniós tagállamból közlekedési szabálysértés elkövetése miatt kiszabott bírságról kap tájékoztatást és a döntéssel nem ért egyet (például nem járt az adott országban, vagy már eladta a gépjárművet), a rendelkezésre álló határidőn belül írásban jogorvoslati kérelmet kell benyújtania a bírságot kiszabó külföldi hatósághoz. Az eljárás e szakaszában —a jogorvoslati kérelem és a bizonyítékok ismeretében— csak a bírságot kiszabó külföldi hatóság dönthet annak esetleges megszüntetéséről.