Infostart.hu
eur:
358.32
usd:
306.14
bux:
131234.83
2026. május 13. szerda Imola, Szervác

Változik a 24-es és a 28-as villamos közlekedése

Szombattól augusztus 28-áig a 24-es villamos a fővárosban rövidített útvonalon, a Közvágóhíd és a Nagyvárad tér között jár, mert villamospálya-karbantartási és -felújítási munkákat végeznek az Orczy téren és az Orczy úton. A karbantartás miatt hétvégén nem közlekedik a 28-as és a 28A jelzésű villamos - tájékoztatott a a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).

Közölték: a 24-es villamos szombattól augusztus 28-áig nem érinti az Elnök utca és a Keleti pályaudvar közötti megállóhelyeket. A Keleti pályaudvar és a Nagyvárad tér között a 24-es jelzésű pótlóbusz jár majd.

A 28-as és a 28A villamos szombat-vasárnap nem közlekedik; a Blaha Lujza tér és a Rákoskeresztúri új köztemető között 28A jelzéssel pótlóbuszok viszik az utasokat. Az új köztemetőtől az izraelita temetőig a 68-as autóbusszal, illetve csak vasárnap a sírkertnél is megálló 202E autóbusszal lehet továbbutazni - írta a BKK.

Közölték azt is: a pótlás miatti kényszerű átszállás nem számít útmegszakításnak. Amikor az utasok a pótlóbuszról a metróra vagy az ellenkező irányban szállnak át, nem kell új jegyet kezelniük.

Címlapról ajánljuk

Megállt az első kormányülésre tartó Tisza-kormány az aszály miatt útközben, kiszálltak Ópusztaszer előtt

Vízügyesekkel találkoztak, hogy bemutathassák az aszályhelyzetet. 15 órakor kezdődik az új Tisza-kormány első hivatalos kormányülése Ópusztaszeren, 17 órától kormányszóvivői tájékoztatót tartanak.
inforadio
ARÉNA
2026.05.13. szerda, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×