Infostart.hu
eur:
357
usd:
312.27
bux:
142613.39
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

Az Eger-rali megzavarásával fenyegetőzött egy nő

Közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt indított eljárást a rendőrség egy egerszóláti nő ellen, aki levélben azzal fenyegetőzött, hogy megzavarja az Eger-rali szombati versenynapját - közölte a police.hu-n a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság.

Az asszony a helyi ügyészségre küldte a levelet pénteken, amely azt tartalmazta, hogy ismeretlenek meg akarják zavarni az Eger körzetében szombaton tartandó autóversenyt és "semmilyen eszköztől nem riadnak vissza".

A Heves Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozói egy napon belül azonosították a levél feladóját és előállítottak a főkapitányságra.

Az 57 éves nő kihallgatásakor beismerő vallomást tett, de a levél megírására magyarázattal nem szolgált. Az otthonában tartott házkutatáskor a nyomozók semmi olyan eszközt nem találtak, ami alkalmas lett volna a verseny megzavarására - közölte a rendőrség.

Címlapról ajánljuk
Péterfalvi Attila: politikusok ne tegyék ki gyerekek fotóit!

Péterfalvi Attila: politikusok ne tegyék ki gyerekek fotóit!

Bár van már némi javulás, sokszor már az első kérdésekre leveszik a gyerekek fotóit, de ismét arra hívta fel a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság a közösségi médiát politikai célokra is használó szervezeteket és természetes személyeket, hogy ne tegyék közzé kiskorúak személyes adatait vagy képmását. A témáról Péterfalvi Attila, a hatóság elnöke beszélt az InfoRádióban.

A változás nem jelenthet önkényt – így zajlott az Alaptörvény-módosítás elleni tüntetés a Sándor-palotánál

„Nem félünk!” – ez lett a csütörtök estére a Sándor-palota elé tervezett tüntetés fő rigmusa és üzenete. Beszélt mások mellett Szakács István, illetve Havasi Bertalan is. Utóbbi szerint Sulyok Tamás nem fog aláírni alkotmányellenes jogszabályt, rá vonatkozót sem. Áder János öt kérdésre adta meg a választ, üzenve az új hatalomnak is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
Megadta az engedélyt Ukrajnának Trump, kétségbeesett lépésre kényszerült Moszkva – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Megadta az engedélyt Ukrajnának Trump, kétségbeesett lépésre kényszerült Moszkva – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Donald Trump amerikai elnök az ankarai NATO-csúcson bejelentette: teljesíti Volodimir Zelenszkij ukrán államfő kérését, és az Egyesült Államok átadja Ukrajnának az MIM-104 Patriot légvédelmi rendszerekhez használt PAC-3-as elfogórakéták lincencét. Kijev így otthon gyárthat majd olyan elfogórakétákat, amelyek képesek lelőni az oroszok modernebb cirkáló- és ballisztikus rakétáit. Az olajfinomítókat érő sorozatos ukrán támadások miatt üzemanyaghiánnyal küszködő Oroszország közben teljes tilalmat vezetett be a dízel exportjára, ezzel párhuzamosan pedig elkezdi az üzemanyag behozatalát - jelentette be Alekszandr Novak orosz miniszterelnök-helyettes. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×