Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János

Százezren tiltakoztak a riviérai strand "privatizálása" miatt

Várhatóan szombaton érkezik a francia Riviérán lévő villájába Szalmán szaúdi uralkodó és ezerfős kísérete, ahol több mint 100 ezer helyi lakos tiltakozott a villa alatt húzódó nyilvános strand lezárása miatt.

A francia hatóságok döntésére megtiltották a belépést a látogatóknak a Cannes közelében fekvő Vallauris-Golfe-Juan La Mirandole nevű strandjára. Az intézkedés szombat reggel hat órakor lépett életbe, egyben lezárták a villa két oldalán a tengerhez vezető ösvényeket, ahol rendőrök állnak őrséget.

Az intézkedés eredetileg csak Szalmán bin Abdel-Azíz érkezésekor lépett volna életbe, de a hatóságok attól tartottak, hogy a közterület lezárása ellen tiltakozók esetleg elfoglalják a kérdéses partszakaszt.

Alpes-Maritimes megye prefektúrájának egy másik rendelete értelmében a királyi vakáció idejére tilos a hajózás a szaúdi királyi család tulajdonában lévő villa előtti partszakasz mentén egy 300 méteres sávban.

A 79 éves uralkodó gépe várhatóan szombat este érkezik a nizzai repülőtérre, az uralkodó a vallaurisi villájában vacsorázik.

A királyi látogatás kétségkívül jót tesz a környék idegenforgalmának, helyi lakosok azonban tiltakoznak a partszakasz "magánosítása" miatt. Egy ellenzéki önkormányzati képviselő kezdeményezésére aláírásgyűjtés indult. A petíciót szombat reggelig több mint százezren írták alá.

A sziklára épített, Földközi-tengerre néző villát, amelyben Rita Hayworth amerikai filmcsillag tartotta 1949-ben esküvőjét Ali Kán pakisztáni herceggel, 1979-ben vásárolta meg a szaúdi uralkodócsalád. Szalmán elődje, a 2005 és 2015 januárja között uralkodott Abdalláh soha nem töltötte szabadságát a Riviérán. Szalmán Fahd király hagyományát újítja fel, aki 1979-től 2005-ben bekövetkezett haláláig rendszeres vendége volt a villának.

Francois Hollande elnökségének 2012-es kezdete óta Franciaország és Szaúd-Arábia között szorosabbá váltak a kapcsolatok, az elmúlt hónapokban atomenergetikai együttműködési megállapodást is aláírtak.

Címlapról ajánljuk

Háború, halál, béke – Ilyen volt a világ 2025-ben

2025-ben egy hosszú ideje óta tartó háborút sikerült befagyasztani, egy másik azonban – a béketervek ellenére – még a fegyverszünetig sem jutott. Körképünkben nem csak a világpolitikát meghatározó fegyveres konfliktusokat, de az év más fontos nemzetközi történéseit is áttekintjük.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×