Infostart.hu
eur:
355.8
usd:
312.75
bux:
139468.07
2026. július 1. szerda Annamária, Tihamér

Még mindig kiválóan működik a 75 éves hűtő

Még mindig működik az a frizsider, amelyet a 30-as években vásárolt egy család Nagy-Britanniában. Igaz világítás nincs benne, de az ételt hidegen tartja.

A harmincas évek Nagy-Britanniájában ugyanúgy dúlt a gazdasági válság, mint manapság, így nem csoda, hogy az emberek olyan dolgokra adtak ki pénzt, amelyek tartósnak tűntek. De amikor a Kinghorn-család 1936-ban megvette a hűtőjét, senki sem gondolta volna, hogy az még 2010-ben is működni fog.

Pedig így lett: a 75 éves háztartási eszközt néhány apróbb alkatrészcserétől eltekintve még nem látta szerelő, és még ma is ugyanolyan jól működik, mint amikor megvették.

A Skóciában élő 79 éves Rosemary Kinghorn még anyósától örökölte a hűtőt. "A családom folyamatosan mondogatja, hogy egy modernebbet kéne vennem, de ez még mindig működik, és hidegen tartja az ételt" - magyarázta az asszony, miért ragaszkodik annyira a háztartási eszközhöz.

A Daily Telegraphnak elmesélte azt is, hogy egyik barátjának szintén volt egy hasonló modellje, de ő húsz évvel ezelőtt eladta. Kiderült azonban, hogy azóta már kettőt is kellett vennie, a régi pedig még működik az új tulajdonosnál.

Az 1935-ben gyártott frizsider az utolsók egyike, amelyik még világítás nélkül készült. Hiába 75 éves, a készülék nem a legöregebb hűtőnek számít a szigetországban, mivel egy General Motors által gyártott, a mai napig működő modell lassan száz (egészen pontosan 92) éve szolgálja ki tulajdonosát.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Aleksandar Vucic szerb elnök a hétvégén egy belgrádi rendezvényen bejelentette, hogy néhány héten belül lemond – de ezzel nem tűnik el a politikából, épp ellenkezőleg: valószínűleg miniszterelnökként akarja majd tovább irányítani a folyamatokat az országban, ahol másfél éve folyamatosak a tüntetések. Zsivity Tímea szakértő segített értelmezni a helyzetet az InfoRádióban.

Lecsaptak a durva viharok, itt a figyelmeztetés is – videók, képek

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerdán, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét – közölte a katasztrófavédelem a honlapján. A lakossági képek, videók tanúsága szerint hatalmas esőkkel, jégveréssel, légzuhataggal érkezett a lehűlés.
inforadio
ARÉNA
2026.07.02. csütörtök, 18:00
Vasas Gábor
a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet főigazgatója
Új történelmi csúcson járt az OTP!

Új történelmi csúcson járt az OTP!

Az ázsiai tőzsdéken többnyire pluszos kereskedést láthattunk ma reggel, ezt követően viszont Európában mérsékelt esés bontakozott ki, és az amerikai indexek is csökkenésekkel zártak, pedig a Dow még csúcsot is döntött napközben. A magyar tőzsde a délelőtti emelkedést követően lefordult a nap második felében, de az OTP ma is új történelmi csúcsra ment. A dollár elmúlt napokban látott erősödésének hatására erős nyomás alá kerültek a nemesfémek is, az esés pedig szerdán reggel is folytatódott, napközben azonban látványos fordulat figyelhető meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×