Emellett az is pénzbüntetésre számíthat, aki órákra egyedül hagyja otthon a kutyáját, ami állandóan ugat. Tavaly ugyanis háromszáz panasz érkezett az önkormányzathoz azzal, hogy a szomszéd kutyájának csaholása zavaró volt, vagy hogy a szomszéd nem megfelelően bánik a kutyájával.
Mindenkit megbüntetnek, aki egy nap hat óránál tovább megkötve, avagy hosszú ideig rossz körülmények közt tartja a kutyáját.
Azokra pedig, akik a köztereken póráz nélkül sétáltatják a kutyát, vagy hagyják, hogy az a szökőkutakban, esetleg a parkok tavacskáiban fürödjön, ötszáz eurós büntetést szabhatnak ki. A kóbor kutyák és macskák etetése sem olcsó mulatság, 150 euró jár érte.
A "harapós kutya" tábla kitétele és a szájkosár hiánya viszont kétezer euróval rövidítheti meg a kutyatulajdonost.
Az új szabályozást "abszurdnak" minősítette a katalán város néhány kutyatulajdonosa. Az önkormányzat kinyilvánította: csak bejelentés, panasz, vita esetén büntetnek, külön nem ellenőrzik a rendeletek betartását, nem járnak majd házról házra, hogy ellenőrizzék a kutyákat.




