Infostart.hu
eur:
365.45
usd:
312.75
bux:
132633.84
2026. április 30. csütörtök Katalin, Kitti

Már a Mikulásnak is biztonsági öv kell

Bár a Mikulás rekordsebességgel suhan végig a világon, anélkül, hogy bármi történne vele, ez a csodálatos teljesítmény mégsem győzte meg egy angliai kisváros egészségügyi és biztonsági személyzetét.

Nagy-Britannia egyik kis településén a karácsonyi rendezvény - mert a szigetországban ekkor érkezik a Mikulás - szervezői arra kényszerülnek, hogy biztonsági övvel lássák el a Mikulás szánját. Minderre a biztonsági szabályok miatt van szükség, amelynek be nem tartása esetén elmaradhat a karácsonyi ünnepség.

A halesoweni szervezők ezt nem értik, hiszen, mint mondták, az elmúlt 20 évben pontosan ugyanolyan menetben zajlottak az események a városban karácsonykor, és soha semmi probléma nem történt.

Ráadásul a Mikulás jellemzően nem száguldozik a városban, hanem lassan végighajt szánjával az utcákon.

Szerencsére az egyik szervezőnek van egy műhelye, ahol be tudják szerelni a biztonsági eszközt. Az mindenesetre biztos: a Mikulás nem fog kizuhanni a szánból.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.04.30. csütörtök, 18:00
Nagy Zoltán Zsolt
a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika igazgatója
Az iráni félelmek és a Fed-döntés uralta ma a kereskedést Amerikában

Az iráni félelmek és a Fed-döntés uralta ma a kereskedést Amerikában

Pörögnek az események a tőzsdéken, az amerikai technológiai szektor tegnap megszenvedte, hogy lapinformációk szerint az OpenAI nem tudta teljesíteni belső bevételi és felhasználói céljait. A szektor emellett újabb teszt elé néz ma, hiszen többek között az Alphabet, az Amazon, és a Meta is ma teszi közzé első negyedéves számait. Ráadásul a Fed kamatdöntése is ma lesz, amin a piaci várakozások szerint tartani fogják a kamatszintet. Az iráni háborúról pedig még nem is beszéltünk, ahol továbbra is nagy a bizonytalanság a háború lezárása kapcsán, és lapértesülések szerint Donald Trump már a Hormuzi-szoros hosszabb távú blokádjára készül. Ráadásul az olajpiaci helyzet az is komplikálja, hogy az Egyesül Arab Emírségek tegnap bejelentette kilépését az OPEC-ből, a világ legnagyobb olajtermelőit koordináló szervezetből. A tőzsdéken eközben óvatosság látszik, az USA-ban és Európában kis mértékben estek a tőzsdék, és a nap végére a magyar tőzsde is lefordult. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×