Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
Nyitókép: Unsplash

Megáradt a Kapos, átszakadt egy gát, le kellett zárni a vésztározót

Rengeteg eső hullott le rövid idő alatt Kaposvár környékén vasárnap.

Annyi csapadék hullott le rövid idő alatt vasárnap Kaposváron és környékén, hogy a csapadékot nem tudta elszívni a talaj. A Kapos folyó is jelentősen megduzzadt, árhullám vonul le a folyón, a felső szakaszon néhány helyen ki is lépett a medréből.

Hétfőn már nem hullámzott víz a kaposújlaki kerékpárúton, csak a töltés két oldalán állt a felduzzadt csapadék. A Sonline cikke szerint egy nap alatt egyhavi mennyiségnek megfelelő eső szakadt a régióra. Többen elmentek megnézni, fotózni a megáradt Kapost. A lap szerint a közeli horgásztónál átbukott a víz gáton és tavat képezett a tó mellett. Már elkezdett apadni, így nagy károk nem keletkeztek.

A somogyi tűzoltóknak harminc esetben kellett vonulniuk. Többségében pincéket öntött el a víz, ahonnan szivattyúzni kellett, de kitört fák, leszakadt faágak eltávolításában is segítettek a lánglovagok. Kaposmérőben a hegyi utakat mosta el a víz, amelyeket amint felszárad, az önkormányzat rendbe tesz.

Az Országos Vízügyi Főigazgatóság a lapnak adott válaszában kifejtette: Bárdudvarnok település felől – a Bárdi-patakon – a 24 óra alatt lehullott csapadék mennyisége 140 miliméter feletti volt, ami miatt a Kaposon jelentős árhullám indult el, hétfőn reggel 6 órára – a vésztározó torkolati műtárgyánál – elérve a 250 centiméteres vízállást. A vizet megtartja a gyorsan lezárt tározó, és csak annyi víz megy a város felé, amennyit a két itt található, két méter átmérőjű cső enged.

A most érkező víz egy részét tározzák a Kapos vésztározóban, hiszen miközben Kaposvár térségében árvízi védekezés van Somogy és Baranya több területén aszály elleni védekezés is érvényben van.

Címlapról ajánljuk
Csikós Zsóka: már ki merem jelenteni, hogy van esélyem a világ legjobbjai ellen

Csikós Zsóka: már ki merem jelenteni, hogy van esélyem a világ legjobbjai ellen

Pályafutása során először Csikós Zsóka lett az év magyar női kajakosa. Bár az idei évnek úgy vágott neki, hogy a világjátékokra akar kijutni, végül nem a maratoni számokban, hanem a rövidebb távokon halmozta az Eb- és vb-érmeket. A Szolnoki Kajak-Kenu Klub versenyzője az InfoRádióban azt mondta: korábban nem mindig értette, miért van akkora mizéria a csapathajók összeállításánál, jövőre azonban már párosban és/vagy négyesben is szerepelne.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×