Infostart.hu
eur:
387.49
usd:
329.43
bux:
111132.3
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Nyitókép: Györfi Mihály hivatalos Facebook-oldala

Betelt a pohár a szolnoki polgármesternél, nyílt levélben kért segítséget Pintér Sándortól

Györfi Mihály érdemi intézkedéseket vár a belügyminisztériumtól, miután indoklása szerint az utóbbi időben olyan szintre süllyedt Szolnokon a közbiztonság, ami kétségbe ejti az ott élő embereket.

Egy péntek esti tömegverekedés miatt két embert őrizetbe vett a szolnoki rendőrség. A csetepaté akkor alakult ki, amikor egy társaságot nem engedtek be egy helyi telt házas klubba – írja a police.hu.

A társaság tagjai szóváltásba keveredtek a biztonsági személyzettel, majd a segítségükre siető több tucat baráttal és családtaggal együtt megrongálták a szórakozóhely berendezését: székeket, üvegeket dobáltak szét, betörték az ajtókat és az ablakokat, illetve bántalmazták a jelenlévőket. A rendőrség csoportosan, felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntette miatt eddig nyolc embert hallgatott ki, ezek közül kettőt állított elő, akiknek kezdeményezték a letartóztatását.

Úgy tűnik, hasonló eset nem először fordult elő Szolnokon az utóbbi időben, legalábbis erre utalt a Pintér Sándornak írt nyílt levelében Györfi Mihály polgármester. Facebook-bejegyzésében úgy fogalmazott, „az utóbbi hetekben olyan szintre süllyedt Szolnokon a közbiztonság, ami kétségbe ejti az itt lakó polgárokat. Városunkban egyre gyakrabban történnek erőszakos, vagy droghasználattal összefüggő bűncselekmények, melyek alapjaiban rengetik meg a szolnoki emberek biztonságérzetét”.

A városvezető szerint Szolnokon „semmi nyoma” a miniszterelnök által korábban meghirdetett programnak, amely szerint háromszoros erővel lépnek fel a drogokkal kapcsolatos bűncselekmények ellen, és megvédik a gyerekeket.

Györfi Mihály felszólította a belügyminisztert, hogy küldjön rendőröket Szolnok utcáira, mert indoklása szerint határozott fellépésre van szükség a bűnözéssel szemben.

„Városunk nem válhat olyan hellyé, ahol az emberek félnek éjjel hazamenni, vagy ahol az utcákon nem lehet nyugodtan sétálni, mert mindennaposak az atrocitások” – tette hozzá a polgármester, aki arra kérte Pintér Sándort, tegyen érdemi lépéseket azért, hogy a közrend helyreálljon, és a szolnokiak újra biztonságban érezhessék magukat a saját városukban.

Győrfi Mihály jelezte: a járőrszolgálatokat mindenképpen meg kellene erősíteni, különös tekintettel a belvárosra, valamint az esti és éjszakai órákra, amikor a legtöbb incidens történik. A szolnoki polgármester személyes egyeztetést is kezdeményezett a belügyminiszterrel.

Címlapról ajánljuk

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump szerint a kelet-ukrajnai Donbasz régió kérdésében „is sikerült közelebb kerülni az egyetértéshez”. Az amerikai elnök Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt Floridában. Az ukrán elnök szerint a 20 pontra szűkített béketervezetről „90 százalékban sikerült megállapodni”. Egy végleges békemegállapodás Trump szerint „néhány héten belül” létrejöhet, de az sem zárható ki, hogy meghiúsul az egyezség.
„A most bejelentett lakossági mellett egy újabb energiatároló programon dolgozunk” - exkluzív interjúnk Czepek Gábor miniszterhelyettessel

„A most bejelentett lakossági mellett egy újabb energiatároló programon dolgozunk” - exkluzív interjúnk Czepek Gábor miniszterhelyettessel

Az atomenergia, a napenergia és az energiatárolás összehangolt fejlesztése hozhatja meg Magyarország számára a stratégiai áttörést a 2030-as évek elejére – mondta a Portfolio-nak Czepek Gábor energiaügyi miniszterhelyettes. Kiemelte, a kormány célja az eredeti tervekhez képest háromszor akkora energiatárolói kapacitás kiépítése az évtized végére, ennek eléréséhez pedig egy ipari energiatárolói programon dolgoznak, amelynek részletei tavasszal érkezhetnek. Az interjúból az is kiderül, hogy ezzel párhuzamosan zajlik az SMR-technológiák hazai alkalmazásának előkészítése, miközben, mint mondta, gáz fronton egyértelmű, hogy a hosszú távú orosz szerződés nélkül Magyarországot biztonságosan ellátni fizikailag nem lehet, ez jelenti a magyar gázellátás alapját és a fogyasztás több mint felét.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×