Infostart.hu
eur:
356.9
usd:
312.76
bux:
142628.56
2026. július 13. hétfő Jenő
Nyitókép: Nemzeti Adó- és Vámhivatal

Szabadult a börtönből, nyomban lopott egy autót, nyomozókkal ütközött, és ez még nem minden

Ilyen nincs, és mégis van: ez juthat eszünkbe erről az esetről, amelyhez még az is hozzátartozik, hogy a főszereplőnek soha nem volt vezetői engedélye, továbbá meg is akarta vesztegetni a nyomozókat. Ha mindezt nem a NAV Közép-magyarországi Bűnügyi Igazgatóságának sajtóközleményében olvassuk, akkor nehezen hinnénk el.

A történet annyira izgalmas, hogy szó szerint közöljük Gonda Éva pénzügyőr százados, sajtóreferens levelét:

"Az élet a legjobb forgatókönyvíró

Történetünk „főhőse” maga sem gondolta volna, hogy bár rámosolygott a szerencse, hiszen kiszabadult a fogságból, mégsem dicsérte nyugtával a napot. Még aznap, szinte szó szerint belebotlott a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) budapesti nyomozóiba, majd egy vesztegetési kísérlettel próbálkozott.

A pénzügyőr nyomozók épp a munkájukat végezték a fővárosban és szolgálati autóval forgalmi okokból megálltak egy gyalogos átkelőhelynél, amikor az Opel sofőrje hátulról – véletlenül – beléjük hajtott. Személyi sérülés nem történt, a szolgálati gépkocsiban is csak minimális kár keletkezett, azonban kötelező eljárás ilyen esetben rendőri intézkedést kérni a helyszínre, ezért a nyomozók igazolták magukat és felszólították a férfit, hogy szálljon ki az autóból.

A történetben itt következik a váratlan fordulat. A férfi kiszállt a kocsiból, majd közölte a nyomozókkal, hogy mivel ő nem lát sérülést az autón, további teendője nincsen. Majd kiderült, hogy nem voltak nála iratok, további kérdésekre pedig azt is elárulta, hogy jogosítványa nem is volt soha, az autót is lopta, és körülbelül 10 perccel korábban szabadult a börtönből, ahová esze ágában sincs visszatérni.

Amikor meghallotta, hogy a pénzügyőrök értesítették a rendőröket, szépirodalmi stílust mellőzve közölte: nem hajlandó megvárni a hatósági intézkedést, nincs is rá ideje, inkább intézzék el máshogy a „dolgot”. Kezdetben a nála lévő pénzköteggel szemérmetlenül illusztrálta vesztegetési szándékát, majd megkérdezte a nyomozókat, hogy mennyi pénzt adjon azért, hogy büntetlenül távozhasson? A pénzügyőrök felhívták a figyelmét arra, hogy ez hivatali vesztegetés kísérlete, azonban a férfi „nem vette a lapot”, próbálta meggyőzni őket, miközben a büntetlenségért cserébe 5 millióra emelte a tétet, amit a nyomozók határozottan visszautasítottak.

Minden jó, ha jó a vége; a sofőr a nap végére ismét a „hűvösön” találta magát, sorozatos rossz döntései nem maradnak következmények nélkül."

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter részletes Fidesz-forgatókönyvről írt Sulyok Tamás államfő leváltása ügyében

Magyar Péter részletes Fidesz-forgatókönyvről írt Sulyok Tamás államfő leváltása ügyében

„Tudjuk, hogy mire készül a bukott állampárt! Tudjuk, hogy a Fidesz kézi irányításra tért át a Sándor-palotában” – írta Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán. Az Országgyűlés hétfőn szavaz az Alaptörvény módosításáról, amely többek között kimondja a jelenlegi köztársasági elnök mandátumának megszűnését is. A kormányfő szerint Sulyok Tamásnak a Fidesz „megtiltotta az aláírást”.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×