Infostart.hu
eur:
349.71
usd:
301.57
bux:
138253.6
2026. június 16. kedd Jusztin
Nyitókép: Szőke Péter/BM-OKF

A vihar fákat döntött, a tűzoltók rekordot – így áll most a kárelhárítás

Hétfőig a legnagyobb vihar 5868 beavatkozást igényelt, a mostani után már 11 510-nál járnak. Az InfoRádióban Dóka Imre, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője ismertette a fejleményeket.

Még csaknem négyezer helyszínen zajlik az elmúlt napokban keletkezett viharkárok elhárítása, a leginkább érintett két vármegyébe, Csongrád-Csanádba és Hajdú-Biharba további erősítés érkezett – mondta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője pénteken az InfoRádióban.

Dóka Imre kiemelte: péntek reggelig 11 510, a viharral összefüggő káresetről érkezett bejelentés a katasztrófavédelem műveletirányítási ügyeleteire, ezek közül 7615 helyszínen már beavatkoztak a tűzoltóegységek. A kárelhárítás során országszerte 469 tűzoltót és 120 technikai eszközt vetett be a katasztrófavédelem, a munkát 17 önkéntes tűzoltó-egyesület és önkéntes mentőszervezet 64 tagja, valamint 12 önkormányzati tűzoltó-parancsnokság 73 tűzoltója segítette.

A károk mielőbbi felszámolására péntek reggel 21 tűzoltóegység 70 munkatársát csoportosították át a vihar által leginkább érintett Csongrád-Csanád és Hajdú-Bihar vármegyébe.

Dóka Imre arról is beszámolt, hogy az év első felében Magyarországon 3528 lakóépület gyulladt ki, ez 7 százalékkal több, mint az előző év hasonló időszakában. Ezekben a lakástüzekben 61 személy vesztette életét, 14-gyel többen, mint az előző év hasonló időszakában. 166 lakástűz kapcsán indult tűzvizsgálat és az oltást pedig 163 helyszínen gázpalackok nehezítették, illetve 68 ingatlannál volt szándékos gyújtogatás miatt tűz. A legtöbb tűz kéményben, konyhákban, hálóban, illetve a tárolókban keletkezett – hívta fel a figyelmet.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: „szégyelljék magukat!” – sürgősséggel tárgyalja az Országgyűlés a korrupcióellenes törvénycsomagot

Sürgős tárgyalásba vette az Országgyűlés az európai uniós forrásokhoz való hozzáféréshez szükséges 110 oldalas törvénymódosító javaslatot. A Fidesz és a KDNP nemmel szavazott, Magyar Péter miniszterelnök szerint az ellenzék nem akarja, hogy Magyarország hozzájusson a 6000 milliárd forintos uniós forrásokhoz. Görög Márta igazságügyi miniszter, az előterjesztő hangsúlyozta: Magyarország nem elveszíteni akarja az uniós forrásokat, hanem hazahozni és felhasználni, és nem új feltételeket teljesítenek, hanem 2022 óta ismert kötelezettségeket
Történelmi lehetőség előtt áll Magyarország: egyetlen merész fordulattal újra felpörgethető a magyar gazdaság

Történelmi lehetőség előtt áll Magyarország: egyetlen merész fordulattal újra felpörgethető a magyar gazdaság

A magyar gazdaság eddigi, a foglalkoztatás bővülésére épülő növekedési modellje elérte a határait, így a jövőbeli fejlődés kulcsa a termelékenység radikális javítása. Ebben történelmi lehetőséget kínál a mesterséges intelligencia, amely 2030-ig 15 milliárd eurós, a GDP 6-7 százalékát kitevő automatizációs potenciált jelenthet. A gazdasági felzárkózás sikere azon múlik, hogy a hazai vállalatok – különösen a lemaradásban lévő kkv-szektor –, valamint az állami rendszerek milyen gyorsan és átfogóan képesek beépíteni az új technológiát a mindennapi működésükbe - vélik a McKinsey szakértői a ma kiadott "Prompt Magyarország" c. tanulmányban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×