Infostart.hu
eur:
356.19
usd:
306.93
bux:
134720.16
2026. június 4. csütörtök Bulcsú
Nyitókép: Unsplash

A kormány azonnal szigorít: engedélyre lesz szüksége az önkormányzatoknak bizonyos dolgokhoz

A rendelkezés értelmében mostantól az önkormányzatok csak a kormány előzetes hozzájárulásával köthetnek naptári éven túlra nyúló ügyletet a tartozások kiegyenlítésére. A kormány szerint a településvezetéseknek felelősen és hatékonyan kell gazdálkodnia. A rendelkezés július 4-én, péntektől érvényes.

Egy csütörtök este megjelent kormányrendelet értelmében a helyi önkormányzat a kormány előzetes hozzájárulásával köthet naptári éven túli futamidejű, működési célú adósságot keletkeztető ügyletet a közvetlenül vagy közvetetten, legalább kisebbségi állami tulajdonban álló gazdasági társaság felé fennálló tartozása kiegyenlítésére - írja a Magyar Közlönyben megjelentek nyomán az Index.

A kormánynak az a célja az új szabállyal, hogy az ukrajnai háború miatt az önkormányzatok a lehető leghatékonyabb módon gazdálkodjanak. Ennek értelmében a városvezetések csökkentett összegben fizethetik ki a tartozásaikat.

A kormányrendelet július 4-én lépett hatályba és érvényes a már most fennálló tartozásokra is.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter „késhegyre menő vitákra” számít az EU-ban

Magyar Péter miniszterelnök sikernek tartja, hogy Közép-Európát és Brüsszelt követően alig három héttel az új kormány megalakulása után Berlinben és Párizsban is sikerült megerősíteni Magyarország pozícióit.
Épp most tolják be a rettegett kínai falovat Európába, magára hozza a bajt az autóipar

Épp most tolják be a rettegett kínai falovat Európába, magára hozza a bajt az autóipar

Komoly kihívást jelent az európai autógyártók számára a kínai márkák előretörése, ráadásul az egyik legnagyobb problémájuk most éppen kapóra jöhet a kínai riválisoknak. Miközben több nagy európai autógyár is gyenge kihasználtsággal működik, a BYD, a Chery, a Dongfeng és más kínai szereplők egyre intenzívebben keresik a helyi gyártási lehetőségeket Európában. A vámokkal fékezni próbált kínai terjeszkedés így új formát ölthet, és a kínai márkák már nemcsak exporttal, hanem az európai üzemekből támadhatják tovább a kontinens autópiacát, sokszor éppen azoknak a nyugati gyártóknak a kapacitásait használva, amelyekkel versenyeznek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×