Infostart.hu
eur:
364.62
usd:
311.92
bux:
0
2026. augusztus 21. péntek Hajna, Sámuel
Egy diákmunkás irodai kisegítő munkát végez a nyíregyházi önkormányzat hivatalában 2015. július 9-én. A város önkormányzata és intézményei az állami diákmunka programban 146 diákot foglalkoztat egy hónapig, napi hat órában.
Nyitókép: MTI/Balázs Attila

Nyári diákmunka: a legjobban fizető állásokat már napok alatt betöltik

Élénkül a diákmunkapiac, a 25 év alatti fiatalok bruttó 2000 és 2500 forint közötti órabérre számíthatnak – mondta el az InfoRádióban a Mind-Diák Szövetkezet elnöke. Göböl Róbert felhívta a figyelmet, hogy az egyszerűsített foglalkoztatás júliustól tovább szigorodik, ami a diákmunkásoknak kedvezhet.

Közeleg a nyári szezon, a diákmunkapiac már élénk mozgásban van és a legnépszerűbb állásokat napok alatt betöltik a diákok. Az egyetemistáknál a legnépszerűbb munkák az adminisztratív, a call centeres, az irodai és a gyakornoki munkák – ismertette a Mind-Diák Szövetkezet elnöke az InfoRádióban. Göböl Róbert elmondta, hogy év közben is tudnak dolgozni a diákok részmunkaidőben, átlagosan heti 20-30 órában. A gyakornoki munkáknál rendkívül nagy előnynek tartja, hogy a diákok már a meglévő szakirányukhoz tudják illeszteni a munkájukat.

A diákszövetkezet elnöke úgy tapasztalja, hogy a gyakornoki pozíciók továbbra is a legjobban fizető állásoknak számítanak:

„A 25 év alatti fiatalok bruttó 2000 és 2500 forint közötti órabérre számíthatnak, amely az szja-mentességnek köszönhetően teljes egészében nettó jövedelemnek számít"

A nyári szezonban jelennek meg a középfokú intézményben tanulók. Jellemzően könnyű fizikai munkákból válszthatnak főként a vendéglátás és a turizmus területén. Göböl Róbert szerint náluk a bérek a minimálbértől indulnak, de átlagosan 1800–2000 forintos órabérrel tudnak kalkulálni Arról is beszélt, hogy az egyszerűsített foglalkoztatás júliustól tovább szigorodik, ami a diákmunkásoknak kedvezhet.

„A járulékfizetési kötelezettség az egyszerűsített foglalkoztatottak után olyan mértékű növekedést ért el, hogy sok esetben jobban megéri diákokat foglalkoztatni, mert az iskolaszövetkezeti foglalkoztatás az egyik legrugalmasabb és optimális költségekkel járó módszer” – magyarázta a Mind-Diák Szövetkezet elnöke.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Augusztus 20-i programok: rendezvények, beszédek, videók – percről percre

Augusztus 20-i programok: rendezvények, beszédek, videók – percről percre

Hírfolyamunkban egész nap követtük az ünnepi eseményeket a Kossuth téri ünnepélyes zászlófelvonástól a fővárosi tűzijáték végéig.

Európa AI-jövője nem a felhőben dől el

A mesterséges intelligenciáról sokszor úgy beszélünk, mintha a felhőben lakna. Valójában azonban adatközpontokban fut, áramot fogyaszt, hőt termel, hálózatot terhel. Európa most szembesül azzal, hogy a digitális szuverenitás nemcsak algoritmusokból és szabályozásból áll, hanem erőművekből, vezetékekből és ipari kapacitásból is.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Amerika megmentené a kötvénypiacot - Mit szólnak ehhez a befektetők?

Amerika megmentené a kötvénypiacot - Mit szólnak ehhez a befektetők?

Az amerikai pénzügyminisztérium beavatkozásának köszönhetően sikerült megfékezni a globális kötvénypiaci eladási hullámot, aminek hatására a hozamok csökkentek, a dollár gyengült, a részvénypiacok pedig emelkedtek. A szakértők szerint azonban a megnyugvás átmeneti lehet, mivel a strukturális problémák – köztük a 40 ezer milliárd dollárt meghaladó amerikai államadósság – továbbra is fennállnak. Csütörtökön a BÉT-en nem volt kereskedés, de a világ többi részen szokásos nyitvatartás mellett működtek a tőzsdék.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×