Infostart.hu
eur:
377.95
usd:
319.69
bux:
130030.34
2026. február 8. vasárnap Aranka
duna hullám
Nyitókép: Pixabay

Kiszabadították a Dunaföldvárnál megfeneklett uszályt

Dunaföldvárnál jelenleg nagyon alacsony a vízállás, de nem tudni, volt-e ennek köze a történtekhez.

Ahogy arról az Infostart is beszámolt, hétfőn nem sokkal a dunaföldvári híd felett megfeneklett egy önjáró uszály. A rendőrség a hét elején arról adott tájékoztatást, hogy a jármű eleje felfeküdt a homokos partra, de kár nem keletkezett benne, mint ahogy személyi sérülés sem történt és veszélyes anyag sem került a Dunába.

Új fejlemény, hogy az önjáró uszályt pénteken végre sikerült kiszabadítani kényszerű fogságából – értesült a duol.hu. Mivel a hajó teljesen a part mellett, a hajózási úton kívül vesztegelt péntekig, így zárlat vagy korlátozás elrendelésére nem volt szükség az érintett szakaszon. A portál beszámolója szerint a BRFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság szabálysértési eljárást indított az ügyben.

Miután hivatalos forrásból nem derült ki, pontosan mi történt a hajóval, sokan csak találgatták az okokat. Dunaföldvárnál nagyon alacsony a vízállás, de nem tudni, ennek volt-e köze a történtekhez. Az előrejelzések szerint a következő napokban komolyabb vízszint-emelkedés várható, de még ez előtt sikerült kiszabadítani a hajót.

A duol.hu azt írja: vagy elnézte a hajózási útvonalat a vezető és így akadt fel egy zátonyra, vagy műszaki meghibásodás történt, esetleg még az is elképzelhető, hogy a fentebb található ipari üzemnél várakozott a veszélyes anyag szállítására kialakított jármű, és ott történt vele valami, aminek következtében elsodródott.

Címlapról ajánljuk
Vasárnap kezdődik a Házasság hete: a hűség témája áll a középpontban

Vasárnap kezdődik a Házasság hete: a hűség témája áll a középpontban

A vasárnap kezdődő Házasság hete országos rendezvénysorozat fókuszába idén a hűség témája kerül. Herjeczki Kornél, a Házasság Hete Mozgalom országos koordinátora, a Harmat Kiadó igazgatója az InfoRádióban hangsúlyozta: ma már nem a hűtlenség a legfőbb válóok, hanem az elhidegülés, aminek csak az utolsó állomása a megcsalás. A Házasság hete programjai ezúttal arról is szólnak, hogyan lehet mindezt megelőzni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×