Infostart.hu
eur:
383.48
usd:
327.18
bux:
0
2026. január 2. péntek Ábel
fonódó villamos 19-es villamos gellért tér // View of a yellow tramway and Gellert hill in the autumn season at day
Nyitókép: _ultraforma_/Getty Images

Visszavonták a budai fonódóra kiírt közbeszerzést

Úgy tűnik, egyelőre nem megy tovább a fonódó.

Visszavont közbeszerzési eljárásként szerepel a kormány Elektronikus Közbeszerzési Rendszerében a budai fonódó villamoshálózat II. ütemének megvalósítására vonatkozó eljárás, az alig egy hónapja bejelentett közbeszerzés visszavonásáról azonban egyelőre nincsenek további információk - írja a Telex.

A Magyar Építők április végén írt arról, hogy az uniós közbeszerzési közlönyben megjelent egy feltételes közbeszerzés: beruházóként az Építési és Közlekedési Minisztérium keresett kivitelezőt a budai fonódó villamoshálózat második ütemének megvalósítására.

Most ezt vonták vissza.

Ezzel a villamos elérné az új XI. kerületi városnegyedet, a BudaPartot is, létező és egyben folyamatosan növekedő tömegközlekedési igényeket kielégítve (nem beszélve az Infoparkról, illetve az egyetemi kampuszokról).

Az új szakasz kapcsolódna az 1-es villamos vonalához, valamint az épülő Déli Körvasúthoz is.

Címlapról ajánljuk
Tari Annamária: a Facebook nem lehet valódi örömszerzés forrása

Tari Annamária: a Facebook nem lehet valódi örömszerzés forrása

A közösségi média és az AI a mindennapjaink részét képezik, akár a munkáról, akár a magánéletről van szó. Ez a fajta technológiai kötődés egyre inkább hatással van az érzelmi és mentális világunkra. Tari Annamária Üresre töltve című könyve azt kutatja, hogyan változnak a személyes kapcsolataink és miként változnak az érzelmeink. A klinikai szakpszichológus az InfoRádióban arra figyelmeztetett, hogy az AI rendszeres használatával a gondolkodás, az ember egyik legfontosabb kognitív funkciója kerülhet veszélybe.

Svájci tűz: olasz válogatott sztársportoló az első beazonosított áldozat

Egy 16 éves olasz válogatott golfozó az első, akit megneveztek a szilveszter éjjelén egy bárban kitört tűz áldozatai közül. Egy 19 éves focista is megsérült, őt Németországba szállították. Legalább 47-en meghaltak, mintegy 100 sérült állapota kritikus, a halottak beazonosítása hetekig eltarthat.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×