Infostart.hu
eur:
385.64
usd:
331.3
bux:
122151.69
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Sulyok Tamás köztársasági elnök fiatalokkal játszik a Dr. Foltán József Országos Katolikus Egyházi Módszertani Lakásotthonban tett látogatásán Szegeden 2025. április 24-én.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Sulyok Tamás: a gyermekek védelmét nem előzheti meg senki és semmi

A gyermekek védelmét nem előzheti meg senki és semmi, hiszen a gyermek áldás a nemzetnek, a hazának, a családnak, és minden teremtett ember számára - hangsúlyozta a köztársasági elnök a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal gyermekvédelmi konferenciájának megnyitóján csütörtökön Szegeden.

Sulyok Tamás azt mondta, mi, magyarok egy családcentrikus nemzet vagyunk, és a család legféltettebb kincsei a gyermekek. "Ők a magyar nemzet megmaradásának biztosítékai, ők lépnek a nyomdokainkba, ők folytatják a munkánkat, és remélhetőleg majd ők javítják ki a hibáinkat is" - tette hozzá.

Leszögezte: nem tűzhetünk ki annál nagyobb célt, hogy minden gyermek számára biztosítsuk azt a védő és inspiráló környezetet, amely boldog élményt ad számukra, és aminek segítségével később boldog és kiegyensúlyozott felnőttekké válhatnak.

Az államfő úgy fogalmazott, hogy a gyermekek védelme túlmutat a nemzeti érdekeken, és a gyermekekről való gondoskodás, az ártó tényezőktől való megóvásuk a legalapvetőbb emberi viszonyulás.

"A gyermekvédelem közösségi ügy, a mi közösségünké" - hangsúlyozta Sulyok Tamás, majd hozzátette: a gyermekvédelem felelőssége alól senki sem húzhatja ki magát, hiszen a gyermekeknek mintákra, követhető példákra van szükségük.

Kiemelte: ezért minden felnőtt ember felelőssége az is, hogy helyes mintákkal szolgáljon, jó példákkal járjon el. Kell a jó szó, kellenek a kiváló szakemberek által kidolgozott stratégiák és módszerek, de a szavak, a stratégiák és a módszerek semmit sem érnek, ha nincsenek jó példák - fűzte hozzá a köztársasági elnök.

Sulyok Tamás a gyermekvédelem elhivatott szakembereinek, segítőinek, dolgozóinak munkáját hiánypótlónak és elengedhetetlennek nevezte, de mint mondta, nem is lehet szavakba önteni, mennyire fontos az a szolgálat, amit ők nap mint nap végeznek.

Salgó László Péter, a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal főispánja elmondta, már 2017 óta szerveznek gyermekvédelmi konferenciákat, idén pedig egy háromnapos gyermekvédelmi rendezvényt hoztak létre, amely a szombati, a gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalok támogatására szervezett jótékonysági futással, az Ágota futással ér véget. Elmondása szerint ez lesz a legnagyobb szegedi szabadtéri sportrendezvény.

Kiss-Rigó László szeged-csanádi püspök köszöntőjében azt emelte ki, hogy ma már Magyarországon tökéletes az együttműködés az állam és az egyház között a szociális-karitatív célok megvalósításában. Hozzátette, ugyanakkor ehhez szükség van a civil szervezetekre és a magánszemélyekre is. Elmondta, ma már nem elég a jószándék, hanem komoly szaktudást, szakmai ismeretségeket is igényel a gyermekvédelem.

Címlapról ajánljuk
Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico szlovák miniszterelnök a hétvégén az Egyesült Államokban járt, ahol kulcsfontosságú megállapodást írt alá Szlovákia jövőbeli energiaellátásáról, majd személyesen tárgyalt Donald Trump amerikai elnökkel Floridában. A látogatás középpontjában az új szlovák atomerőműblokk megépítése, a szuverén külpolitika és a nagyhatalmakkal való egyensúlyozás állt.
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×