Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 25. vasárnap Pál
Ráczkevy-Deák Gabriella biológus magánszemélyek által Lyme-kór vizsgálatra beküldött kullancsot viszgál az Istenhegyi Géndiagnosztika Orvosi Centrum Kft. egyik laboratóriumában a centrum új épülete avatásának napján Budapesten 2014. április 28-án.
Nyitókép: Máthé Zoltán

Mutáns kullancs jelent meg Magyarországon – veszélyes lehet

Az eddig még nem azonosított albínó kullancsot egy kutyában találták.

Eddig soha nem látott, azonosítatlan albínó kullancs jelent meg hazánkban – közölte a Tények.

Az eddig még nem azonosított albínó kullancsot egy kutyában találták. Az enyhe tél miatt egyre több a kullancs az országban, amelyek agyhártyagyulladást vagy halált is okozhatnak. Az ízeltlábúakat ráadásul kizárólag egy speciális kullancskanállal lehet eltávolítani.

A kullancsok a növényzeten várakozva várják, hogy valaki arra haladjon és rá tudjanak akadni a ruházatára. Rengeteg betegséget terjesztenek, sok kullancs fertőzött a lime korral és a fertőző agyvelő gyulladással. Az előbbi antibiotikummal kezelhető, az utóbbira védőoltással lehet preventíven védekezni.

Címlapról ajánljuk

Új közlekedési tábla terjed Európában, kérdés, elér-e Magyarországra

Egyre több nyugat-európai útszakasz mellett tűnik fel egy kék alapon fehér rombuszt ábrázoló közlekedési tábla, amely a többszemélyes járművek számára fenntartott sávokra hívja fel a figyelmet. Bár a jelzés Magyarországon egyelőre nem része a KRESZ-nek, az európai terjedése miatt a hazai utazók számára is fontossá vált a jelentésének ismerete.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. január 25. 11:28
2026. január 25. 10:55
×
×
×
×