Infostart.hu
eur:
386.27
usd:
331.66
bux:
118863.12
2026. január 13. kedd Veronika
fotó: Infostart
Nyitókép: Infostart

Remek hír jött a balatoni vízállásról

Két hét alatt 4 centivel emelkedett a Balaton vízszintje. Még mindig elmarad a tavalyitól.

Március 9-e óta 4 centit emelkedett a Balaton. Akkor 103 centit mutatott a mérő, most vasárnap reggel 107-et. Tavaly ilyenkor már óvatosan de engedni kellett a tóból, mert a vízszint meghaladta a 120 centimétert.

Balatonfürednél a tó egyébként 8,7 fokos, azaz fürdésre még nem igazán alkalmas. Más kérdés, hogy a napokban úszóversenyt tartottak benne. A veol.hu számolt be arról, hogy Bakony-Sallai Ágnes rekordot úszott a Tihany–Szántód közötti jeges vízben, miközben több tucat bátor versenyző dacolt a hideggel.

Az 5. Téli Balaton-átúszást a múlt hétvégén tartották. A hölgy 19 perc 3 másodperc alatt teljesítette az 1250 méteres távot, ezzel új rekordot állítva fel. De nem csak ő, hanem 40 másik versenyző is sikeresen úszta le a teljes távot, míg 25-en a féltávot, 10-en pedig a harmadtávot választották. Az amatőrök, összesen 45-en rövidebb, 50, 100 és 200 méteres távokat teljesítettek. Mindössze egy versenyző adta fel a versenyt, de neki sem lett baja

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×