Mint ismert, az Eagle Hills Csoport tulajdonába január 20-án került az a 100 hektáros rákosrendezői terület, ahova az arab befektetők a mini-Dubaj-projektet valósítanák meg.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden arról tájékoztatott, hogy már megszületett minden szükséges megállapodás Magyarország és az Egyesült Arab Emírségek között a budapesti Rákosrendező fejlesztéséről, így a felek új területekre is kiterjeszthetik az együttműködést.
A tárcavezető az Egyesült Arab Emírségekbe indulása előtt arról számolt be, hogy az élelmiszeripar területén is előrelépések vannak a két ország között: Magyarország az egyik első számú sajtexportőrré vált Európából, idén a kivitel mennyisége az ezer tonnát is elérheti. Abu-Dzabiban a két ország védelmi ipari együttműködési megállapodást is alá fog írni.
„A digitális fejlesztések is igen komoly perspektívát kínálnak. Létrejött tizenhat magyar vállalat részvételével egy magyar digitális klaszter az Öböl-térségben. A nagy zenei, illetve kulturális fesztiválokon a készpénzmentes fizetési szolgáltatást már most egy magyar vállalat biztosítja” - hangsúlyozta Szijjártó Péter.
Végül arra is kitért, hogy stratégiai együttműködés épül az energetika terén is, a Mol és az MVM is a megújuló és a fosszilis energia területén kezd egyeztetéseket a térségben.
A Közgyűlésben is kiemelt téma lesz Rákosrendező sorsa
A Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésének napirendjén szerepel Karácsony Gergely előterjesztése a rákosrendezői ingatlanokkal kapcsolatban. A főpolgármester azt javasolja a Közgyűlésnek, hogy utasítsák a BKM Budapesti Közművek Nonprofit Zrt.-t, éljen az elővásárlási jogával. Közben megérkezett a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő levele, amelyből kiderült, hogy Budapest élhet az elővásárlási jogával Rákosrendezőn.