Infostart.hu
eur:
377.79
usd:
317.4
bux:
130305.81
2026. február 10. kedd Elvira
Kendernay János, a párt külügyi kabinetjének vezetője az LMP új elnökségének tagja a párt előrehozott kétnapos tisztújító kongresszusán a bemutatkozó sajtótájékoztatón Székesfehérváron 2018. május 27-én.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Cicás kép - Újabb volt pártelnöke lép ki az LMP-ből

Schiffer András alapító, valamint Keresztes László Lóránt és Schmuck Erzsébet korábbi társelnökök után Kendernay János volt elnök is otthagyja az LMP-t. Nem akármilyen Facebook-bejegyzést írt.

A Facebookon tájékoztatja a nyilvánosságot Kendernay János korábbi LMP-elnök, hogy kilép a pártból.

Nem ő az első pártvezető, aki elhagyja a pártot, Schiffer András alapító, valamint Keresztes László Lóránt és Schmuck Erzsébet korábbi társelnökök is így tettek.

Mutatjuk a posztot, aztán összefoglaljuk:


Kendernay János 10 esztendőn át volt tagja az LMP-nek - egy évig volt társelnöke -, amelyről azt írta a posztban, hogy tagjainak jelentős része még csak nem is zöld szemléletű.

Hiányolta az együttműködési hajlandóságot a párton kívül és a párt körül is.

Társelnöksége után próbált még hasznos tag maradni, de már ennek sem látja értelmét.

Szerinte sikerült a párt teljes erőforrásait lemeríteni, feláldozni, a párt aktuális szavazótáborát magára hagyni, és mindig újabb szavazók után "koslatni", csak azért, hogy "egyesek túlélhessék".

Kendernay szerint a legutóbbi önkormányzati választások óta a párt elengedte az akkumulátorgyárakkal, illetve beruházásokkal szembeni országos népszavazás ügyét, leállt a szervezet működése, megszűnés előtt áll a párt frakciója.

De facto szerinte párttagság sincs, ezért az LMP létjogosultsága is megszűnt, tisztességes lenne tehát az Országgyűlésből is kivonulnia, és visszaadni a mandátumokat.

Már nincs mihez lojálisnak maradnia - írta.

Címlapról ajánljuk
Salát Gergely: Pekingbe mentek sorban bocsánatot kérni a nyugat-európai országok

Salát Gergely: Pekingbe mentek sorban bocsánatot kérni a nyugat-európai országok

Bár Kína kezdetben tárgyalásos úton próbálta rendezni az amerikai védővámok kérdését, mostanra beleállt a problémába, és megmutatta: az Egyesült Államoknak nagyobb szüksége van a kínai termékekre – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Salát Gergely sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa. Beszélt arról is, hogy Kínának egy közepesen erős Oroszország az érdeke, amely sok szempontból Pekingtől függ.

Orbán Balázs: döntés született Ukrajna csatalakozásáról Magyarország feje fölött

Orbán Balázs szerint Ukrajna EU-csatlakozásáról Magyarország megkérdezése nélkül született döntés, amely súlyos gazdasági és biztonsági következményekkel járna az ország számára. A miniszterelnök politikai igazgatója elutasítja a Zelenszkij-tervet, és azt állítja, Brüsszel és Kijev kormányváltást akar Magyarországon, hogy Ukrajna EU-csatlakozását ne akadályozza a magyar vezetés.
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×