Infostart.hu
eur:
387.49
usd:
329.43
bux:
111132.3
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Nyitókép: Balatonfured.hu

Teljesen szétverték Balatonfüred mólóját, lezárták

Bahart-pénzből teljes szerkezeti és arculati változás előtt áll, ígérik, 2025 turistaszezonjára már kész lesznek vele.

A Balatoni Hajózási Zrt. jelentős kikötőfejlesztésbe kezdett Balatonfüreden, a munkálatok miatt a mólót mobilkerítéssel lezárták - olvasható a város honlapján. A felújítással a 2025-ös idegenforgalom kezdetéig - ígérik - készen lesznek. A Révész és Halász szobor, illetve az előttük lévő rózsakert továbbra is megközelíthető.

A móló burkolatát már törik, illetve vésik a vitorláskikötőt is.

A közlés szerint a megújulás látványos változást hoz majd, és szerkezetileg is más lesz a móló. Megerősítik a személyhajókikitő-talapzatot is, valamint a bejáró mólót, illetve az egész kikötő új díszburkolatot kap, amely illeszkedik majd a Vitorlás tér illetve a Tagore sétány arculatához.

A terület a Bahart tulajdonában van, a munkálatok költségét is teljes egészében a cég állja.

Címlapról ajánljuk

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump szerint a kelet-ukrajnai Donbasz régió kérdésében „is sikerült közelebb kerülni az egyetértéshez”. Az amerikai elnök Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt Floridában. Az ukrán elnök szerint a 20 pontra szűkített béketervezetről „90 százalékban sikerült megállapodni”. Egy végleges békemegállapodás Trump szerint „néhány héten belül” létrejöhet, de az sem zárható ki, hogy meghiúsul az egyezség.
„A most bejelentett lakossági mellett egy újabb energiatároló programon dolgozunk” - exkluzív interjúnk Czepek Gábor miniszterhelyettessel

„A most bejelentett lakossági mellett egy újabb energiatároló programon dolgozunk” - exkluzív interjúnk Czepek Gábor miniszterhelyettessel

Az atomenergia, a napenergia és az energiatárolás összehangolt fejlesztése hozhatja meg Magyarország számára a stratégiai áttörést a 2030-as évek elejére – mondta a Portfolio-nak Czepek Gábor energiaügyi miniszterhelyettes. Kiemelte, a kormány célja az eredeti tervekhez képest háromszor akkora energiatárolói kapacitás kiépítése az évtized végére, ennek eléréséhez pedig egy ipari energiatárolói programon dolgoznak, amelynek részletei tavasszal érkezhetnek. Az interjúból az is kiderül, hogy ezzel párhuzamosan zajlik az SMR-technológiák hazai alkalmazásának előkészítése, miközben, mint mondta, gáz fronton egyértelmű, hogy a hosszú távú orosz szerződés nélkül Magyarországot biztonságosan ellátni fizikailag nem lehet, ez jelenti a magyar gázellátás alapját és a fogyasztás több mint felét.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×