eur:
409.73
usd:
389.21
bux:
79096.82
2024. november 20. szerda Jolán
Kiss Ambrus (független) általános főpolgármester-helyettes felszólal a Fővárosi Közgyűlés ülésén a Városházán 2024. február 28-án.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Fordulat a Fővárosi Közgyűlésben: főpolgármester-helyettesekről szavazhatnak legközelebb

A jelöltekről pénteken egyeztetnek a frakciók – mondta Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója, aki arról is beszámolt, hogyan oldják meg a fővárosi cégek igazgatótanácsainak és felügyelőbizottságainak személyi feltöltését.

Az október elején megalakult új Fővárosi Közgyűlés eddig nem választott főpolgármester-helyetteseket. A jövő heti ülés napirendjén azonban szerepel ez az előterjesztés.

Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója elmondta, a múlt héten a Fővárosi Kormányhivatal vezetője Karácsony Gergely főpolgármesterhez fordult, és törvényességi felhívással a főpolgármester-helyettes megválasztásának szükségességére hívta fel a figyelmet.

"Személyi javaslatát várhatóan megteszi a főpolgármester" – mondta Kiss Ambrus, aki az elmúlt ciklusban a főpolgármester általános helyettese volt, de most nem árulta el, hogy ő is a jelöltek között van-e. Az biztos azonban, hogy egy olyan helyettest is meg kell választania az egyébként rendkívül megosztott közgyűlésnek, aki maga is a testület tagja, ennek a feltételnek viszont Kiss Ambrus nem felel meg. A főigazgató csak annyit közölt, hogy

a fővárosi frakciók várhatóan pénteken egyeztetnek az ügyben, és ha akkor megegyeznek, akkor a jelöltek nevei is nyilvánosságra kerülnek.

Kiss Ambrus beszélt arról is, hogy dönteni kell a fővárosi cégek igazgatótanácsainak, illetve felügyelőbizottságainak tagjairól is, mert a korábbi tagoknak már lejárt a mandátuma, és a frakciók nem tudtak megegyezni az utódlásukról. Mint kiderült, az igazgatótanácsok esetében arra tesz javaslatot a főpolgármester, hogy ezek szűnjenek meg, és a közgyűlés gyakorolja az igazgatótanácsok jogköreit a továbbiakban.

A felügyelőbizottságok esetében ez a megoldás nem működik, ezért azt a megoldást találták ki, hogy a törvényes működés biztosítása érdekében úgynevezett hivatalnok felügyelőbizottságok alakulnak: a Főpolgármesteri Hivatal munkatársait kérik fel, hogy vállalják a felügyelőbizottsági tagságot legalább jövő év május 31-ig, a céges beszámolók elfogadásáig.

"Nyilván, ha a közgyűlés menet közben képes olyan döntést hozni, amelynek van többsége személyügyekben, akkor bármikor módosítható ez a javaslat, de a törvényes működéshez szükség van arra, hogy feltöltsük a felügyelőbizottságokat" – tette hozzá Kiss Ambrus.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Tálas Péter: Putyin nagyon alacsonyra tette a nukleáris fegyverek bevetési küszöbét

Tálas Péter: Putyin nagyon alacsonyra tette a nukleáris fegyverek bevetési küszöbét

A nukleáris doktrína módosítása inkább csak a stratégiai kommunikáció része az orosz vezetés részéről, az eszkaláció most nem tűnik valószínűnek – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont John Lukacs Intézetének egyetemi docense. Hozzátette: ha a helyzet nukleáris konfliktussá fokozódna, abba belebukna a Putyin-rendszer, márpedig az orosz elnök abban érdekelt, hogy a jelenlegi rezsim minél tovább hatalmon maradhasson.

Titkosszolgálati jelentés: Oroszország vissza akarja szerezni az ellenőrzést Közép- és Kelet-Európa felett

A cseh Biztonsági Információs Szolgálat igazgatója közölte: az orosz titkosszolgálatok már most előkészítik a terepet ahhoz, hogy az ukrajnai háború lehetséges befejezése után megerősítsék Oroszország befolyását Csehországban. Michal Koudelka elutasította az orosz titkosszolgálatok képességeinek alábecsülését, szerinte a világ legjobbjai közé tartoznak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.21. csütörtök, 18:00
Kóka János
a Doktor24 csoport alapító tulajdonosa
Lecsaptak az első ATACMS-rakéták Oroszországra, megváltozott az orosz nukleáris doktrína – Háborús híreink szerdán

Lecsaptak az első ATACMS-rakéták Oroszországra, megváltozott az orosz nukleáris doktrína – Háborús híreink szerdán

Miután megkapta az Egyesült Államoktók az engedélyt, Ukrajna rögtön lecsapott nagy hatótávolságú ATACMS-rakétákkal Oroszország Brjanszki területén, ahol egy lőszerraktárat ért támadás. Később nagy hatótávolságú drónokkal is támadás érte Oroszországot, ezúttal a Voronyezsi területet. Oroszország eközben megváltoztatta nukleáris doktrínáját, ami több ponton is kiterjesztette az atomfegyverek bevetésének lehetőségét. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz–ukrán háború aktualitásaival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×