Infostart.hu
eur:
400.02
usd:
341.47
bux:
99702.61
2025. július 9. szerda Lukrécia
Fotó: Kormány Gábor
Nyitókép: Fotó: Kormány Gábor

Éleslövészetet tartanak az amerikaiak Pápán

Megérkeztek Pápára, a Magyar Honvédség 47. Bázisrepülőtérre a Jolly Vihar 24 gyakorlaton részt vevő külföldi alakulatok: az Amerikai Légierő 56. és 57. Harci Kutató-mentő Százada.

A honvedelem.hu híre szerint a harci kutató-mentő gyakorlaton levegő-föld éleslövészetet is végrehajtanak: a tapasztalt amerikai helikopterszemélyzet a pápai katonák logisztikai támogatásával harctéri körülményekhez hasonlító szituációkban fejleszti képességeit a Magyar Honvédség Központi Gyakorló- és Lőtéren.

Míg az amerikai állomány az éleslövészetet gyakorolja, az együttműködés során a pápaiak földi kiszolgálással összefüggő logisztikai feladatokat látnak el, továbbá a helikopterek típusával kapcsolatos különleges eljárásokat is gyakorolhatnak.

Fotó: Kormány Gábor.

Címlapról ajánljuk
Sápi templomkatasztrófa: a lelkész szeme láttára zuhant a mélybe a torony

Sápi templomkatasztrófa: a lelkész szeme láttára zuhant a mélybe a torony

A helyi lelkész szeme láttára döntötte le a hétfői vihar a sápi református templom tornyát, a keddi nagy esőzések miatt pedig be is ázott az épület, a lezuhanó kupola ugyanis a tetőszerkezetet is megrongálta. A pár száz lelkes hajdú-bihari faluban több ház is kárt szenvedett a viharban, a helyiek most még a saját értékeiket próbálják menteni, ezért 5-10 önkéntes nagy segítség lenne a gyülekezetnek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.09. szerda, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×